• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
kareivis priežu mežāVoi itymā mežā irā čāpuki? Foto no: daugavpilszinas.lv

Karotāji īpaši «neraujas» uz austrumu robežu jeb NBS aicina dienēt Latgalē

Par Latvijas drošību noraizējušies NATO sabiedrotie, kā jau to varēja gaidīt, nespēj iziet no “komforta zonas”, tāpēc visi kā viens dislocējušies netālu no galvaspilsētas Rīgas, lai varētu baudīt tās priekšrocības. Turpretim austrumu robeža, aiz kuras, kā apgalvo propagandisti, zobus šņakstina potenciālais pretinieks, sabiedroto militāristus nevilina. Vai tas nozīmē, ka latviskā “Mannerheima līnija” tiek veidota 200 km no Krievijas robežas un 20 km no Rīgas?  

Dzintars Zaļūksnis

Laikam gan. To vēlreiz apliecina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) aicinājums Latvijas pilsoņiem – gan čangaļiem, gan čyuļiem – pieteikties dienestam topošajā Latgales apakšvienībā, par kuras veidošanu Aizsardzības ministrija paziņoja šā gada janvārī.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvežleitnants Māris Simsons pauž prieku: “Latgales apakšvienības komplektācija tuvojas noslēgumam un paveiktais ir vērā ņemams sasniegums. Latgales un Latvijas patriotiem vēl joprojām ir iespēja pieteikties profesionālajā militārajā dienestā un sākt dienestu Latgales apakšvienībā. Tie karavīri, kas jau ir sākuši dienestu Zemessardzes 3. Latgales brigādes atsevišķajā kaujas atbalsta rotā, ir pilnveidojuši NBS Kājnieku skolā gūtās zināšanas, sākot speciālistu un kolektīvo apmācību, un pierāda sevi ik dienu, pildot dienesta pienākumus.”

Lai varētu dienēt profesionālā militārā dienesta Kaujas atbalsta rotā Latgalē, vispirms ir jāpabeidz pamatapmācības kurss NBS Kājnieku skolā Alūksnē. Kursa laikā jaunie karavīri apgūstot pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanā, lauka kaujas iemaņās un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus.

Profesionālā dienesta kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku interneta vietnā šeit

Zemessardzes komandieris Simsons aicina iesaistīties arī tos profesionāla dienesta karavīrus, kuri atvaļinājušies rezervē, bet ņemot vērā dienesta iespējas, kuras tiek nodrošinātas tuvāk dzīvesvietai, būtu gatavi atjaunoties militārajā dienestā. 150 darba vietas latgaliešiem – tas nav nekāds joks! “Īpaši vēršamies pie mūsu tautiešiem, kuri ekonomisku apsvērumu dēļ devušies ārpus Latvijas – šī ir mūsu kopējā iespēja dzīvot un strādāt Latvijā, stiprinot tās kopējo drošību,” uzsver zemessargu komandieris.

Un pareizi vien ir – ja aizbraukušos tautiešus atpakaļ nevilina Latvijas “veiksmes stāsta” saindētā saimnieciskā un sociālā dzīve, iedarbinām patriotisma jūtas – vai tiešām bēgļiem nemaz nebūs kauna?

Jebkurā gadījumā tā ir laba ziņa ikvienam, kas vēlas būt pārliecināts par Latvijas robežu drošību! Lai arī jaunajā apakšvienībā plānoti tikai 150 karavīri (stratēģiski vissvarīgākajā virzienā!), tomēr tā atstāj cerību, ka Raimonda Bergmaņa kantoris nav pilnībā atteicies no principā pareizās domas, ka Latvijas aizsardzībai vispiemērotākā būtu partizānu kara taktika, kurā īpaša loma gribot negribot jāuzņemas apbruņotiem civilistiem ar zemessardzi priekšgalā.

Tiesa gan, šādas taktikas ietvaros grūti atrast pielietojumu kāpurķēžu izlūkošanas mašīnām, kas par 1,7 miljoniem eiro gabalā tiek iegādātas no britu draugiem, vai austriešu draugu uzšķiņķotajām lietotajām, bet joprojām stobrus gaisā paslējušajām haubicēm. Bet nu lai! – tik šikas ellesmašīnas lai paliek tur, kur jāaizsargā mūsu dārgo sabiedroto karotāju komforta zona.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: