• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mediķu protests pret skopo finansējumu 2019. gadā.Mediķu protesti nerimstas. Foto no: glbnews.com

Kārtējais mediķu protests – 28. novembrī pie Saeimas

Nospļaudamās par prasību pirms termiņa atsaukt 13. Saeimu, piečuku koalīcija – gods tai un slava! – ir beigusi laist muļķi. Pats ārzonas premjers Krišjānis Arturs Kariņš (partija “Jaunā vienotība”) ir paziņojis, sak, valsts 2020. gada budžets ir pieņemts – lai dzīvo valsts budžets! Proti, neviens negrasās to atcelt vai grozīt, bet plānprātīgā darbošanās ar nosacīto nosaukumu Meklējam naudu veselības aprūpei! ir izbeigta un neviens vairs neizliekas, ka nauda tiešām tiek meklēta.

Dzintars Zaļūksnis

Tāpēc mediķi, kā solīts, turpina savas protesta akcijas. Visādā ziņā fons ir nedaudz mainījies – portālā latvija.lv ir savākta gandrīz ceturtā daļa no parakstiem par tautas nobalsošanas ierosināšanu. Parakstītāju aktivitāte nedaudz pieklususi, bet mediķu protesti tai varētu piešķirt jaunu elpu: Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris informē, ka akcijas ietvarā plānota kopīga mediķu pieteikuma iesniegšana Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) par Saeimas atsaukšanu. Un šī akcija parakstu vākšanai varētu piešķirt krietni nopietnāku dimensiju.

Tātad LVSADA ziņo, ka 2019. gada 28. novembrī plkst. 11.00 tā rīko daudzveidīgu protesta akciju pie Saeimas.

Protestu laikā ir plānots skaidrot, kādēļ vēlētājiem pienācis laiks novērtēt 13. Saeimas darbu. Atbalstu protesta akcijas rīkošanai ir izteikuši pārstāvji no Latvijas Ārstu biedrības (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociācijas, Latvijas Māsu asociācijas, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, kā arī Latvijas lauku ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienība.

Trešdienas pēcpusdienā tiek prognozēts, ka akcijā pie Saeimas varētu ierasties ap diviem tūkstošiem dalībnieku. Bez jau izziņotās neuzticības veselības ministrei Ilzei Viņķelei mediķu organizācijas ir lēmušas par neuzticības izteikšanu arī Kariņa partijas biedram, finanšu ministram Jānim Reiram.

LĀB prezidente Ilze Aizsilniece skaidro, ka LĀB valde Reira atkāpšanos nolēmusi prasīt “saistībā ar Finanšu ministrijas sagatavotā valsts budžeta likumprojekta zemo kvalitāti, necaurspīdīgumu un korupcijas pazīmēm”.

Savukārt LVSADA atgādina: “Pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe ir viens no valsts stūrakmeņiem. Diemžēl gan veselības aprūpes pieejamības, gan priekšlaicīgas mirstības rādītāji Latvijā ir vieni no sliktākajiem Eiropas Savienībā (ES). Tajā galvenokārt vainojams trūcīgais valsts finansējums veselības aprūpei. Ne velti vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju veselības aprūpes finansējuma uzlabošanu uzskata par valsts budžeta galveno prioritāti.”

Protesta akcijas organizatori prognozē, ka mediķu akcijas dienā slimnīcu darbībā lielas izmaiņas nav gaidāmas.

Tavs komentārs par rakstu: