• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Egils LevitsValsts prezidents Egils Levits. Foto: Valsts kanceleja

Kas to būtu domājis! Par Valsts prezidentu kļūst Egils Levits

Virsraksts, protams, ir ironija. Bet rūgta ironija, jo demokrātijas apstākļos tik vienkārši un iepriekšparedzami lēmumi var nozīmēt – un šajā gadījumā acīmredzami nozīmē –  to, ka tā nav īsta demokrātija. Bet ko nu vairs! Valdošās politiskās partijas vienkārši nodemonstrēja, ko Latvijā nozīmē piecīšu koalīcija: pat ja ir kāds neapmierinātais, koalīcijas pūlis to vienkārši nomāks.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Man īstenībā nav nekas liels pret Levitu – jā,vēl “Latvijas ceļa” laikos pielicis savu roku viena otra ne visai taisnīga un pat muļķīga likuma tapšanā, jā, ir autors Satversmes preambulai, par kuru nevar saprast – smieties vai raudāt, jā, pēdējos gadus pavadījis Eiropas Savienības Tiesā. Nu, un? Šādus tādus “melnumus” var atrast arī abiem “bezcerīgajiem” Levita konkurentiem Jurim Jansonam un Didzim Šmitam. Neviens nav eņģelis.

Tāpēc pretenzijas ne pret Levitu, bet par tiem, kuri uzkrītoši bezkaunīgi un izcili antidemokrātiski viņu iebīdīja valsts pirmās personas krēslā. Pret Levitu ja nu vienīgi tāpēc, ka viņš ļāvās šai “iebīdīšanai”.  Kāds būs Levits kā valsts prezidents, šobrīd prognozēt būtu viena grābstīšanās pa mākoņiem. Taču viņa faktiskā iecelšanas (ne ievēlēšanas) procedūra liek bažīties, ka viņš būs politiskā krējuma prezidents.

Lai gan arī par to nevajadzētu lolot ilūzijas – galu galā par savu prezidentēšanu Levits ir pateicību parādā tieši piecīšu koalīcijai. Un, lai šī pateicība neizvērstos pretīgā pieglaimībā, cilvēkam nepieciešamas vismaz divas lietas: stingrs raksturs un pašcieņa. Vai Levitam tās piemīt, to mēs redzēsim jau tuvākajā laikā.          

Tavs komentārs par rakstu: