• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Karless Pudždemons saskumisKarless Pudždemons: sapnis par neatkarību izsapņots. Pagaidām. Foto: Reuters

Katalonijā ieviesta Madrides pārvalde, Pudždemons aicina «pacieties»

Pēc tam, kad Spānijas valdība pirmdien devusi laiku atceltajām Katalonijas reģionālās valdības amatpersonām personīgo lietu savākšanai savos birojos un brīdināja, ka gadījumā, ja tās turpinās pildīt amata pienākumus, tām draud kriminālatbildība, Katalonijā bez pretošanās ir ieviesta Madrides pārvalde.

Spānijas iekšlietu ministrs Huans Ignasio Soido (Juan Ignacio Zoido) pavēstīja, ka valdība devusi separātistu politiķiem "dažas stundas" laika, jo tās mērķis esot atsākt vietējo iestāžu darbu iespējami "diskrētā veidā un saskaņā ar minimālas iejaukšanās principu" no centrālo varasiestāžu puses.

Soido Madridē tikās ar jauniecelto Katalonijas policijas priekšnieku Ferranu Lopesu (Ferran López), kurš līdz pagājušajai nedēļai ieņēma otro pozīciju reģionālās policijas hierarhijā. Uz tikšanos ieradās arī citas Katalonijas iekšlietu departamenta amatpersonas.

Atceltais Katalonijas vides ministrs Žoseps Ruļs i Andreu (Josep Rull i Andreu) tviterī publicēja fotogrāfiju, kurā viņš redzams pie sava rakstāmgalda, un pievienojis tai komentāru, ka viņš "pilda pienākumus, kurus uzticējusi katalāņu tauta". Taču neilgi pēc tam Ruļs apstiprināja, ka atstājis savu kabinetu, bet laikraksts "El Mundo" vēsta, ka tas noticis reģionālās policijas pavadībā.

Spānijas prokuratūra ir izvirzījusi apsūdzības Katalonijas atlaistās valdības un parlamenta vadītājiem par dumpi, musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu. Par šīm apsūdzībām attiecīgi draud 30, 15 un sešus gadus ilgi cietumsodi.

Spānijas ģenerālprokurors Hosē Manuels Masa (José Manuel Massa) norādīja, ka lūgs tiesai piemērot apsūdzētajām amatpersonām drošības līdzekļus, taču neatklāja vai tiks prasīta viņu tūlītēja apcietināšana.

Masa pavēstīja, ka viena prasība iesniegta Spānijas Augstākajā tiesā (Tribunal Supremo), taču neatklāja apsūdzēto amatpersonu vārdus, tomēr ir skaidrs, ka starp tām ir atstādinātais Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons (Carles Puigdemont) un viņa vietnieks Orials Žunkerass (Oriol Junqueras).

Otra prasība Augstākajā tiesā iesniegta pret Katalonijas parlamenta vadību, un starp apsūdzētajiem acīmredzami ir reģionālā parlamenta spīkere Karme Forkadelja (Carme Forcadell).

Kopumā situācija Katalonijā ir mierīga. Pudždemons, kurš pirmdien ieradās Briselē un apmetās tur pieticīgā trīszvaigžņu viesnīcā, ir aicinājis katalāņus "paciesties".

(Materiālā izmantota LETA informācija)Tavs komentārs par rakstu: