• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Katalonijas neatkarības piekritēju sapulceKarless Pudždemons (centrā) ar Katalonijas neatkarības piekritējiem. Foto: Toni Albir/irishtimes.com

Katalonijas separātisti turpinās iesākto «kursu»

Spānijas Karalistes Katalonijas reģiona valdības vadītājs Karless Pudždemons i Kazemežo (Carles Puigdemont i Casamajó) ir paziņojis, ka reģiona neatkarība no Spānijas tiks pasludināta "tuvāko dienu laikā".

Pudždemons intervijā britu raidsabiedrībai BBC sacīja, ka viņa valdība "rīkosies šīs nedēļas beigās vai nākamās nedēļas sākumā". Tā bija pirmā viņa sniegtā intervija kopš svētdien sarīkotā Katalonijas neatkarības referenduma. Katalonijas valdība ir paziņojusi, ka 90% referenduma dalībnieku nobalsojuši par neatkarību. Tiesa gan, referendumā nav piedalījusies pat puse no Katalonijā reģistrētajiem balsstiesīgajiem pilsoņiem, taču pēc Spānijas centrālās valdības sarīkotās vardarbības "paraugstundas" šādi "sīkumi" Katavlonijas separātistus neinteresē.

Tiesa, atbildot uz jautājumu, ko viņš darītu, ja Madride iejauktos un pārņemtu kontroli pār Katalonijas valdību, Pudždemons sacīja, ka tā būtu "kļūda, kas visu maina". Pudždemons intervijā BBC atzina, ka pašlaik nav nekādu kontaktu starp viņa administrāciju un Spānijas centrālo valdību.

Viņš nepiekrita Eiropas Komisijas (EK) pirmdien paustajam paziņojumam, ka notikumi Katalonijā esot Spānijas iekšēja lieta.

Pudždemons sniedza interviju neilgi pirms Spānijas karaļa Felipes VI televīzijas uzrunas, kurā karalis paziņoja, ka katalāņu separātistu līderi esot izgājuši "ārpus likuma varas", un aicināja valsti atjaunot "konstitucionālo kārtību". Karalis atzina, ka pēc svētdien notikušā Katalonijas neatkarības referenduma, kas tika sarīkots, nepakļaujoties Madrides aizliegumam, Spānija nonākusi "galēji smagā" situācijā.

Felipe VI norādīja, ka Katalonijas reģionālā valdība "mēģina sagraut Spānijas vienotību" un radījusi apdraudējumu gan paša reģiona, gan visas valsts ekonomikai. Karalis arī uzsvēra, ka Madride referenduma rezultātus neatzīs.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: