• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Katara-2022 emblēma.Katara-2022. Publicitātes attēls.

Katarā startējusi Pasaules kausa izcīņa futbolā

Kataras galvaspilsētā Dohā sācies šā gada lielākais notikums futbola pasaulē – 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrs. Atklāšanas mačā A grupā mājiniece Katara bez īpašām pretenzijām piekāpās Ekvadoras izlasei – 0-2. Ekvadoriešiem abus vārtus guva Enners Valensija (Enner Valencia, 16. min./P, 32. min.).

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Līdz ar to katarieši lauza tradīciju:  līdz šim PK finālturnīra saimnieki savā pirmajā mačā vēl nekad nebija cietuši zaudējumu.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Līdz šim Āzijā vispār risinājies tikai viens čempionāts, un to 2002.gadā kopā uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kas notiek vēlā rudenī nevis ierastajos vasaras mēnešos. Tas ir saistīts ar katarā vasarā valdošo lielo karstumu. Tāpat šī ir pirmā reize, kad visas čempionātam kvalificējušās izlases jau ir vismaz reizi piedalījušās Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā. Vienīgā debitante ir mājiniece Katara, kurai kvalifikācijā piedalīties nevajadzēja.

Pēdējā izlase, kas debitēja Pasaules kausā kā mājiniece, bija Itālija 1934.gadā.

Visas 32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju. Jaunie čempioni tiks noskaidroti finālā Lūseilas "Iconic" stadionā 18. decembrī.

Pasaules čempiones godā šobrīd ir Francijas izlase, kas pirms četriem gadiem triumfēja Krievijā notikušajā turnīrā. Divas reizes pēc kārtas kāda no izlasēm pēdējo reizi triumfēja pirms 60 gadiem, kad 1958. gadā izcīnīto titulu pēc četriem gadiem spēja nosargāt Brazīlijas izlase.

Šoreiz pasaules kausā ir izlases no piecām konfederācijām, bet nebūs pārstāvēta Okeānija. Visvairāk komandu – 13 izlases – Katarā ir no Eiropas, no Āzijas atlases grupas – sešas komandas, no Āfrikas – piecas, bet no Dienvidamerikas un Ziemeļamerikas sacensībās piedalās pa četrām izlasēm.

Jau otro turnīru pēc kārtas izlaiž Starptautiskās futbola federāciju asociācijas (Fédération Internationale de Football Association, FIFA) ranga 6. vietā esošā pašreizējā Eiropas čempione Itālijas valstsvienība, kas kvalifikācijas “play off” kārtā sensacionāli piekāpās Ziemeļmaķedonijai. Turnīrā nepiedalās arī Kolumbija izlase, kura FIFA rangā atrodas 17. vietā.

No izlasēm, kas kvalificējušās finālturnīram, viszemāk FIFA rangā atrodas Gana – 61. pozīcijā. Ārpus FIFA ranga piecdesmitnieka vēl ir tikai Saūda Arābija (51.).

Šis būs pēdējais turnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026. gadā sacensībās piedalīsies jau 48 izlases.

Tavs komentārs par rakstu: