• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Lietussargs varavīksnes krāsās aiz Franciska mugurasFranciskam aiz muguras daudzi lolo ilūzijas. Foto no: queerblog.it

Katoļu baznīca krietni mīkstina attieksmi pret nelaulātiem pāriem un šķiršanos

Pāvests Francisks jaunajās baznīcas vadlīnijās par mīlestību, seksu un laulību ir krietni mīkstinājis Vatikāna attieksmi pret neprecētu pāru kopdzīvi un laulību šķiršanu. 260 lappušu garā vēstule pasaules katoļiem Francisks piedāvā liberalizēt attieksmi  jautājumā par neprecētiem pāriem, kas saskaņā ar baznīcas mācību dzīvo grēkā. Pāvests atzinis, ka pastāv daudz iemeslu, kādēļ pāri izvēlas neprecēties, un ne vienmēr tā ir pretestība baznīcas laulības sakramentam.

Vēstulē teikts, ka cilvēki nereti izvēlas neprecēties kultūras atšķirību vai kāzu lielo izmaksu dēļ. Pāvests norādījis, ka baznīcai šādi pāri ir “laipni jāuzņem savā klēpī un pacietīgi un diskrēti jāvada pareizā virzienā”.

Runājot par šķirteņiem, kas apprecējušies vēlreiz, Francisks uzsvēris, ka viņiem” jāļauj justies kā baznīcas daļai un jāmudina iesaistīties draudzes dzīvē”. “Viņi nav izslēgti, un pret viņiem tā nedrīkstētu izturēties,” teikts vēstulē.

Tomēr daļa “tolerantāko” katoļu varētu būt vīlusies, jo Francisks ir atstājis nemainīgu baznīcas nostāju pret homoseksualitāti, vēlreiz pasakot, ka baznīca iebilst pret viendzimuma pāru attiecību atzīšanu. Bīskapi, kuri sinodēs 2014. un 2015. gadā izvērtēja katoļu mācību šajā jautājumā, secinājuši, ka “nav pilnīgi nekāda pamata uzskatīt homoseksuāļu savienības par kaut kādā veidā līdzīgām vai pat attāli analogām Dieva plānam par laulību un ģimeni”.

Lai gan vēstulē pausta pretestība jebkurai netaisnai diskriminācijai, balstoties uz seksuālo orientāciju, tajā nav pozitīvu vārdu, kas būtu veltīti viendzimuma pāru attiecībām.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: