• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Lāsīte, kas notek gar kausa sāniem ietek tasītēAlga. Attēls: Bill Bragg/The Guardian

Katrs piektais Latvijā strādā par vēdera tiesu

Labklājības ministrija (LM) informē, ka šā gada pirmajā ceturksnī Latvija bija 778,1 tūkstoši darba ņēmēji un 34,9 tūkstoši darba devēju.

LM nekaunas ziņot arī, ka 2015. gada decembrī 173,4 tūkstošiem cilvēku jeb 20,2% darba ienākumi bija minimālās mēneša darba algas apmērā un zemāki jeb 360 eiro un mazāk.

Minimālās algas līmenī un zemāks atalgojums ir 144,6 tūkstošiem jeb 24,4% privātā sektorā nodarbināto un 26,2 tūkstošiem jeb 10,3% publiskajā sektorā nodarbināto.

Interesanti, ka Senajā Romā republikas laikā vergiem bija ar likumu noteikts “iztikas minimums”, par kura nodrošināšanu bija atbildīgs tā īpašnieks vai valsts (ja vergs piederēja Romai). Ja vergturis šo minimumu nespēja vai negribēja nodrošināt, viņš riskēja zaudēt savu pilsoņa statusu, un tam bija ļoti nepatīkamas sekas. Latvijā strādāšana par vēdera tiesu acīmredzot ir gan valstiski, gan sabiedriski akceptēta parādība. Starp citu, tam nav nekāda sakara ar minimālās algas līmeni: vairākās Eiropas Savienības valstīs – tostarp arī Zviedrijā un Somijā – minimālā alga ar likumu nemaz nav noteikta. Šajās valstīs uzskata, ka neviens nebūs ar mieru strādāt bez pienācīga atalgojuma.    

(Materiālā izmantota LETA informācija)

1 Komentāri


 1. k
  2016-06-16

  Ubagiem vispār atļauts ēst trijās dienās vienu reizi!

Tavs komentārs par rakstu: