• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Kanādieši pilsētas ielās ar maskāmKanādieši ir likumpaklausīgi pilsoņi. Kā valdība teiks, tā darīs. Foto: Graham Hughes/The Canadian Press

Katrs tic tam, kam grib ticēt: vai nu «omikrons», vai vakcīnas

Dīvains brīdis iestājies. Zinātnieki, kuriem, kā propaganda runā, mums būtu jātic bez ierunām, sadalījušies divās antagonistiskās nometnēs. Vieni joprojām skandina, ka vienīgais, kas mūs var glābt no jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2, ir vakcīnas un – jo vairāk, jo labāk. Otri sauc, ka laiks apsēsties un papētīt, vai omikrona celms nav dabas dota vīrusa apvaldīšanas mutācija. Tikmēr vakcīnu efektivitāte tuvojas nullei.

Dzintars Zaļūksnis     

Neesmu infektologs, tāpēc tie, kas svēti tic pirmās grupas zinātniekiem, lūgtum, tālāk nelasiet. Tik un tā jūs ticēsiet tam, kam gribat ticēt – cilvēka ģēnijam un viņa izstrādāto vakcīnu dzīvi apliecinošajam spēkam. Lai tā būtu.

Tomēr man kā vecam skeptiķim savādi liekas tas, ka Kanādas valdība ir noslēgusi līgumu ar ASV uzņēmumu “Moderna” par vakcīnu iepirkumiem ne tikai šogad, bet arī 2023., 2024. un 2025. gadā. 35 miljoni dozu ik gadu liecina, ka kanādieši ij necer tuvāko četru gadu laikā izbeigt pandēmiju.

Tajā pašā laikā turpat Kanādā, Ontario pētnieki secina, ka omikrona inficēto cilvēku hospitalizācijas risks ir par 54% mazāks, salīdzinot ar vīrusa delta paveidu. Pētījumu veikuši Ontario provinces veselības aprūpes departamenta (Public Health Ontario) zinātnieki Toronto universitātes (University of Toronto) docenta Kevina Brauna (Kevin Brown) vadībā, un tā rezultāti publicēti vietnē medRxiv.org.

Pētnieki ir salīdzinājuši saslimstības statistiku reģionā laika posmā no 2021. gada 22. novembra līdz 17. decembrim. Šajā laikā provicē ir reģistrēti 6314 inficēšanās gadījumi ar koronavīrusa omikrona celmu. No visiem ar omikronu inficētajiem hospitalizēts 21 cilvēks (0,33%). Savukārt no 8875 ar delta celmu inficētajiem hospitalizēti 116 cilvēki (1,3%).

Iegūtie dati tika koriģēti pēc vecuma, dzimuma, slimības sākuma datuma un vakcinācijas statusa un termiņa, un izrādījās, ka hospitalizācijas risks pēc inficēšanās ar omikronu ir par 54% zemāks nekā deltai; vecuma grupā virs 60 gadiem risks ir par 45% zemāks, bet jaunākiem cilvēkiem – par 70% zemāks.

Ar omikronu inficēto grupā nepotēto un daļēji potēto īpatsvars ir 20,7%, pilnībā potēto – 76,9%, revakcinēto – 2,4%. Pacientiem, kas inficējušies ar delta celmu, šie skaitļi ir attiecīgi 50,1%, 48,5% un 1,3%.

2021. gada nogalē Ontario provincē vakcinācijas aptvere saniedza 81%. Pētījuma autori uzskata: tas ir apliecina, ka omikrona gadījumā divkāršas vakcinācijas efektivitāte ir samazinājusies praktiski līdz nullei, lai gan balstvakcīnas, iespējams, dod zināmu aizsardzību.

Interesanti, ka kanādiešu iegūtie rezultāti saskan ar novērojumiem, kas par “Covid-19” omikrona celma inficētajiem pacientiem un vakcīnu efektivitāti ir veikti arī citās valstīs – Dienvidāfrikas Republikā (InfoTOP.lv par to rakstīja šeit), Lielbritānijā, Dānijā. Visos pētījumos dati uzrāda, ka omikrona gadījumā hospitalizācijas risks ir par 40-50% zemāks, salīdzinot ar deltu. Bez šaubām, zinātnieki apzinās savu atbildību un piebilst: pagaidām no tā nevajadzētu izdarīt secinājumu, ka omikrons ir viegls celms. Labi, pagaidīsim, ko rādīs turpmākie pētījumi. Taču tas, ka omikrons būtiski samazina (lai neteiktu – tuvina nullei) vakcīnu efektivitāti, nav noliedzams.

Acīmredzot tieši šīs nodevīgās īpašības dēļ globālā farmācijas industrija un tai uzticamās valdības ir noskaņotas cīnīties līdz galam, lai omikronu padarītu par cilvēces ienaidnieku Nr.1. Kaut gan patiesība ir, maigi izsakoties, mazliet citāda.     

1 Komentāri


 1. janka
  2022-01-04

  Ir zinātnieki,kas domā,ka omikrons ir jauns vīruss-SARS COV 3 sk.-https://www.youtube.com/watch?v=PDu-PHrgliQ

Tavs komentārs par rakstu: