• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Caurumi uz Deglava pārvadaLietuviešu būvnieku darba kvalitāte ne vienmēr bija apmierinoša. Foto: abc.lv

«Kauņas tilti» blēdījušies uz Deglava tilta. Līgums lauzts

Saistībā ar līgumā noteikto prasību nepildīšanu Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada uzturēšanā un neatbilstošu materiālu izmantošanu būvkonstrukciju izbūvē Rīgas domes (RD) Satiksmes departaments ir lauzis līgumu ar lietuviešu būvuzņēmumu “Kauno tiltai”.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs skaidro, ka turpmāka sadarbība ar “Kauno tiltai” šajā objektā neesot iespējama, jo uzņēmums ne vien izvairījies no līgumā noteikto prasību pildīšanas un izmantojis neatbilstošas kvalitātes materiālus, bet arī nepamatoti pieprasījis papildu finansējumu pārvada uzturēšanas darbiem, pretējā gadījumā draudot ar tā slēgšanu.

Tāpēc departaments pārtraucis līgumattiecības. Tagad “Kauno tiltai” līdz 21. aprīlim jāiesniedz visa dokumentācija par objektu un desmit dienu laikā jāatbrīvo būvobjekts.

Satiksmes departaments jau ir pārņēmis pārvada uzturēšanas darbus un ķēries pie blēdīgo būvnieku pieļauto kļūdu labošanas.

Pēc departamenta veiktās inspekcijas uz uz pārvada konstatētas dziļa iesēduma bedres pagaidu asfalta deformācijas šuvēs. Par to informēts būvuzņēmums un atbilstoši līguma prasībām tikusi pieprasīta tūlītēja rīcība. Ja šīs bedres netiktu likvidētas, ilgtermiņā tā ietekmētu būvkonstrukciju stiprību un apdraudētu satiksmes drošību. 

Kā izrādījies pēc dokumentu pārbaudes, lietuviešu uzņēmums arī izmantojis neatbilstošas kvalitātes betonu karnīzes bloku ietves plātnes un karnīzes bloku betonēšanai.

Pašlaik rit iepirkuma procedūra par Deglava tilta pārbūves otrā posma darbu veikšanu. Otrā posma darbos ietilpst atlikušo nesošo konstrukciju remonts, seguma virskārtas ieklāšana, ietvju seguma atjaunošana, betona apmaļu uzstādīšana, ceļa zīmju uzstādīšana, apgaismojuma montāža, deformācijas šuvju izbūve un citi darbi.

Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūve tika uzsākta 2018. gadā.

Tavs komentārs par rakstu: