• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kolāža par epidemiologuDaži epidemiologi mums ir aplam kautrīgi. Kolāža: Viedais Manels

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos dalās pārdomās, aizdomās un padomos saistībā ar pērtiķu bakām.

Viedais Manels

Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā nozarē vai maldina sabiedrību. Viņš apgalvo, ka “pērtiķu bakas nav salīdzināmas ar Covid-19, kas izplatījās strauji un gaisa pilienu veidā.” Taču jau no pagājušā gada aprīļa ir zināms, ka kroņa vīruss izplatās aerosola jeb gāzveidā, kas padara to bīstamāku, taču vienlaikus maskas izrādās praktiski bezjēdzīgas (to zinātnei ticošie zināt nedrīkst).

“Epidemioloģijas guru” ir tik kautrīgs, ka par pērtiķu baku izplatīšanās veidu tā arī īsti neko nepasaka un lasītājam pašam ir jāizloba, ka pērtiķu bakas izplatās ar fekālijām: inficējas tie, kas stājas anālos sakaros, rakājas mēslos, notriepjas ar kakām vai nosmērējas ap šiem ļaudīm. Tāpat sabiedrība netiek brīdināta, kā izsargāties no aplipšanas ar jauno zarazu. Ar ieteikumu lietot prezervatīvu, tomēr būs par maz. Ja jau, “kā norāda Pasaules veselības organizācija [World Health Organization], šīs slimības izplatībā būtisks ir ciešs infekcijas skartas personas ādas vai ar izdalījumiem skarta apģērba kontakts ar neinficētu personu, kas var notikt, piemēram, vienā mājsaimniecībā”, tad, manuprāt, labāk nerokoties ar “aku-aku stūmējiem”, netrīties ap šiem un viņu mitekļos neapgrozīties. Vēl Perevoščikovs šoreiz gan varēja papildināt: “Mazgājiet rokas!”

Līdztekus vietējās epidemiologu un, iespējams, lielā mērā arī ačgārno aprindās ir dedzīgi sazvērestības teoriju piekritēji: “Informācija, ka daudzi inficētie ir homoseksuālas orientācijas vīrieši, rada pamatu izteikt pieņēmumus, ka ir novērojams bioterorisms.” Man ir daudz vienkāršāka versija, ka zero pacients ir kādas bioloģiskās laboratorijas homoseksuāli orientēts darbinieks.

Tāpat netiek atklāts vai inficētie ir vai nav potēti pret kroņa vīrusu. Spriežot pēc orientācijas un iespējām ceļot, visticamāk, – JĀ. Domāju, ka tieši tālab organisms pats nav spējis tikt galā ar kaiti, pie kuras ļautiņš ar nesačakarētu imūnsistēmu varbūt tikai nošķaudītos. Es baidos pat minēt pret cik vēl sērgām sašpricētie ir kļuvuši uzņēmīgi. Turklāt visas šīs sirgšanas nekādi netiks saistītas ar savulaik saņemto “glābējinjekciju”.

Tavs komentārs par rakstu: