• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pokera spēlētāja rokas ar kārtīmZolmaņiem arī nāksies no Ķekavas emigrēt? Ilustratīvs attēls: Shutterstock

Ķekavas novadā aizliedz azartspēles

Pieņemot jaunus saistošos noteikumus, 8. septembrī Ķekavas novada dome ir aizliegusi azartspēļu organizēšanu visā jaunā Ķekavas novada administratīvajā teritorijā.  

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Šis aizliegums neattieksies uz gadījumiem, kuros līdz noteikumu spēkā stāšanās brīdim ir izsniegta azartspēļu organizēšanas vietas licence vai citos normatīvajos tiesību aktos ir atļauts organizēt azartspēles. Tomēr aģentūras LETA rīcībā esot informācija, ka pašvaldība plānojot lemt arī par Ķekavā esošās spēļu zāles darbības pārtraukšanu.  

Pieņemot šo lēmumu, pašvaldība atsaukusies uz likumu Par Pašvaldībām, kā arī Azartspēļu un izložu likuma 41.pantu, kas nosaka ka azartspēles nav atļauts organizēt attiecīgās pašvaldības vietās vai teritorijās, kuras noteiktas pašvaldības saistošajos noteikumos.

Kā norādīts pašvaldības deputātiem iesniegtajā informācijā, esot “zinātniski pierādīts, ka azartspēļu atkarība izraisa nelabvēlīgas sekas gan indivīda, gan ģimenes, gan kopienas, gan sabiedrības līmenī”.Azartspēles nodarot kaitējumu cilvēka psihiskajai veselībai, atstājot nelabvēlīgu ietekmi uz fizisko veselību, kaitējot attiecībām ģimenē, radot finansiālas problēmas u.c.

Ķekavas novads ir pirmā Latvijas pašvaldība, kas pieņēmusi šādu lēmumu, balstoties uz šogad izdarītajiem grozījumiem Azartspēļu un izložu likumā.

 

Tavs komentārs par rakstu: