• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Viktorija Baire starp vecāku aktīvistiemViktorija Baire (vidū ar mikrofonu) ir arī Pļavniekkalna skolas vecāku aktīviste. Ekrānšāviņš no: Youtube.com

Ķekavas novadu turpmāk vadīs Viktorija Baire

Ķekavas novada domi turpmāk vadīs Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāve Viktorija Baire, piektdien nolēma jaunievēlētās domes deputāti.

Ķekavas novada domes sēdē par priekšsēdētāja amata kandidātu tika izvirzīta Baire, Valts Variks (Vidzemes partija), Voldemārs Pozņaks (LZP), Neils Kalniņš (JKP), Aigars Vītols (LZS) un Gatis Līcis ("Gods kalpot mūsu Latvijai"). Variks, Pozņaks un Vītols savu kandidatūru atsauca, norādot, ka vēlēšanās vairākuma vēlētāju atbalstu ieguva JKP, tāpēc tieši šai partijai būtu jāvada dome. Savukārt Kalniņš atsauca savu kandidatūru, uzsverot, ka, vērtējot deputātu profesionalitāti, bijušas lielas diskusijas un panākta vienošanās par mēra amata kandidāti izvirzīt JKP pārstāvi Bairi.

Jaunievēlētās domes deputāti balsoja par diviem izvirzītajiem mēra kandidātiem – Bairi un Līci. Par Bairi nobalsoja 12 deputāti, par Līci divi, Andis Adats ("Vienoti Latvijai") nenobalsoja ne par vienu no kandidātiem, bet vēl divi deputāti – Juris Jerums ("Vienotība"/"Politiskā partija izaugsme"/"Latvijas attīstībai") un Agnese Geduševa ("Gods kalpot mūsu Latvijai") – uz sēdi nebija ieradušies.

Ķekavas novadā pašvaldības vēlēšanu atkārtotajā balsojumā uzvarēja JKP, kas ieguva piecus deputātu mandātus, līdz ar to šī partija arī uzņēmās līdera lomu koalīcijas veidošanas sarunās. Pa diviem deputātu krēsliem novada domē ieguva LZS, "Gods kalpot mūsu Latvijai" un līdzšinējā mēra Anda Damlica pārstāvētā "Reģionu alianse", kā arī partiju apvienība, kurā ietilpst "Vienotība", "Politiskā partija Izaugsme" un "Latvijas attīstībai". Savukārt pa vienam deputāta mandātam Ķekavas novada domē ieguva LZP, "Saskaņa", "Vienoti Latvijai" un Vidzemes partija. Līdz ar to kopumā domes 17 deputātu krēslos sēdīsies deviņu dažādu sarakstu pārstāvji.

JKP Ķekavas novada domes jaunajā sasaukumā atteicās sadarboties ar līdzšinējo mēru Damlicu. Būdama viena no vecāku aktīvistēm, Baire plāno rosināt atcelt visus iepriekšējās domes lēmumus par Pļavniekkalna sākumskolas pārbūvi, kurus, izmantojot savu amatu, virzīja Damlics.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: