• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tramps un Čonins vienā kolāžāTramps: Mēs nākam! Čonins: Mēs jau esam uzvarējuši. Kolāža no: trofire.com

Kims Čonins: šajā karā Phenjana ir uzvarējusi Vašingtonu!

Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas (KTDR) vadītājs Kims Čonins (Kim Chŏng'ŭn) ir izplatījis visai provokatīvu paziņojumu, ka Savienotās Valstis un to sabiedrotie ir zaudējuši Ziemeļkorejai “politiskajā un militārajā sāncensībā”.

Turklāt, uzskata Ziemeļkorejas līderis, Vašingtonas iniciētā ANO Drošības Padomes (DP) sēde Tokijā ir ne tikai “Organizācijas statūtu ignorēšana, bet arī akts pret vairākumu ANO dalībvalstu”.

KTDR pārstāvji akcentē uzmanību uz to, ka ANO DP ir “veiksmīgi pārvērtusies par instrumentu ASV rokās”. Tādējādi ziemeļkorejiešu uzticība “starptautiskajai sabiedrībai un Organizācijai” esot “sasniegusi dibenu”. Un tas nozīmē, ka ir pienācis laiks nopietni reorganizēt ANO DP.   

Lai arī pagaidām nav skaidrs, cik reāla ir šādas iniciatīvas īstenošana, jautājums par ANO DP reformēšanu tiek cilāts jau vairākus gadus. Visu līmeņu starptautiskie politiķi dažādu iemeslu dēļ vairākkārt ir pauduši neapmierinātību ar to, kā DP cenšas risināt ģeopolitiskās, ekonomiskās un militārās problēmas. Viens no pastāvīgu domstarpību iemesliem ANO DP sēdēs ir Korejas pussala un tur briestošais militārais konflikts. Tiesa, eksperti mierina, ka neesot par ko uztraukties: ASV nesperšot tik riskantu soli.

Tomēr situācijai nepieciešama stingra kontrole, sevišķi pēc tam, kad Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) ir izplatījis paziņojumus, ko var tulkot kā draudus “pilnībā iznīcināt” KTDR, bet Čonins atbildot ir solijis “arī turpmāk stiprināt un attīstīt korejiešu sociālistisko sistēmu, kas centrēta uz tautu” un norādījis, ka korejiešu raķetes spēj nogādāt kodollādiņus jebkurā vietā Savienoto Valstu teritorijā. Spriedze ASV un KTDR attiecībās kopš tā laika ir bīstami palielinājusies    

Tavs komentārs par rakstu: