• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ķīnietes uz Lielā mūraĶīnieši pamazām atgriežas normālā dzīvē. pagaidām gan piesardzīgi. Foto no: tellerreport.com

Ķīna atver apskatei Aizliegto pilsētu un Lielo mūri. Pagaidām ar ierobežojumiem

Pēc vairāk nekā triju mēnešu pārtraukuma apmeklētājiem atkal atvērta Aizliegtā pilsēta Pekinā un Lielais Ķīnas mūris, kas tika slēgti janvāra nogalē pēc tam, kad tika konstatēta kornavīrusa izplatīšanās.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Ķīnas Tautas Republikas Veselības komisija 1. maijā paziņoja, ka visā valstī atklāti tikai 12 jauni inficēšanās gadījumi, un puse inficēto ir ķīnieši, kas atgriezušies no ārzemēm. "Covid-19" izraisīti nāves gadījumi Ķīnā nav reģistrēti vairāk nekā divas nedēļas.

Tāpēc no 1. maijā Ķīnā atvērušies arī parki un muzeji. Tomēr karantīnas režīms ir mīkstināts, bet ne atcelts: piemēram, biļetes var iegādāties tikai internetā, bet apmeklētāju skaits ir stingri ierobežots. Aizliegto pilsētu drīkst apmeklēt tikai 5000 cilvēku dienā, kurpretim agrāk to ik dienu varēja apmeklēt 80 000 cilvēku.

Arī pilsētu parkos drīkst atrasties tikai 30% no agrākā apmeklētāju skaita un pie to ieejām apmeklētājiem tiek mērīta temperatūra. Visiem jāvalkā sejas maskas un jāuzrāda zaļais kods savā tālruņa lietotnē, kas tagad tiek plaši izmantot Ķīnā, apliecinot, ka cilvēks nav slims un nav kontaktējis ar inficētajiem. Joprojām jāievēro arī 2 metru distance.

Tavs komentārs par rakstu: