• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ķīnas saņurcīti Ķīnas un Lietuvas karogiNevarētu teikt, ka Ķīnas un Lietuvas attiecības samaitājās pēkšņi un negaidīti. Foto no: jp.lt

Ķīna pazemina diplomātisko attiecību līmeni ar Lietuvu

Protestējot pret to, ka Viļņā atklāta Taivānas pārstāvniecība, 21. novembrī Ķīnas Tautas Republika pazemināja diplomātisko attiecību līmeni ar Lietuvas Republiku.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju

Lietuva ir pirmā valsts, kura, par spīti Ķīnas brīdinājumiem par sekām, kas var iestāties, ja pārstāvniecības nosaukumā tiks izmantots nevis kompromisa apzīmējums Taipejas misija, bet gan Taivāna, kuru Ķīna uzskata par savu teritoriju, tomēr ļāva darboties tieši Taivānas pārstāvniecībai.      

Turpmāk Ķīnas intereses Lietuvā pārstāvēs nevis vēstnieks, bet zemāka ranga diplomāts – pilnvarotais lietvedis, atsaucoties uz ĶTR Ārlietu ministriju, ziņo “Interfax.ru”. “Ķīnas valdībai bija jāpazemina diplomātisko attiecību līmenis starp abām valstīm (..), lai garantētu savu suverenitāti un starptautisko attiecību pamatnormas,” teikts Ķīnas ĀM paziņojumā, uzsverot, ka “par visām sekām” ir atbildīga Lietuvas valdība, jo tā ir “atteikusies no politiskajām saistībām, kuras tā uzņēmusies, nodibinot diplomātiskās attiecības” ar Pekinu.

Lietuvas ĀM (Užsienio reikalų ministerija) pauž nožēlu par Ķīnas lēmumu pazemināt diplomātisko attiecību līmeni, bet savu “kļūdu” neatzīst: “Lietuva atkārtoti apstiprina, ka tā ievēro “vienas Ķīnas” politiku, bet vienlaikus tai ir tiesības paplašināt sadarbību ar Taivānu,” norādīts Lietuvas ĀM paziņojumā

Tavs komentārs par rakstu: