• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kaķi krātiņosZasulauka kaķiem pavasarī vairs nevajadzēs tupēt krātiņos vai netīrās slēptuvēs. Ekrānšāviņš no: skaties.lv

Klaiņojošajiem kaķiem Zasulaukā būs sava «pilsētiņa»

Rīgas dome atbalstījusi biedrības “Šri Ganeša” vēlmi Zasulaukā, Tapešu un Kurpnieku ielas apkaimē, izveidot kaķu pilsētu, kura došot mājas bezsaimnieka kaķiem. Pilsētiņa taps aizaugušā teritorijā, kuru nu uz 10 gadiem pilsēta nodod biedrības un kaķu rīcībā. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Biedrība sola dzīvniekus sterilizēt un vakcinēt, tomēr ne visi apkaimes iedzīvotāji ar šo projektu ir apmierināti.

Noskatītajā teritorijā , kur nākamajā pavasarī jābūt kaķu pilsētiņai, pašlaik aug nezāles un pulcējas narkomāni. Tas bija viens no iemesliem, kādēļ Rīgas dome deva idejai zaļo gaismu. Tā ir apstādījumu teritorija, un apbūve nav atļauta. 

Šurp  iecerēts pārcelt Zasulauka bezsaimnieka kaķus, kurus barošot tieši tie paši cilvēki, kas to dara jau tagad – pārsvarā līdzjūtīgi apkaimes ļaudis. “Tur būs žogs, slēgta teritorija, lai citi dzīvnieki nevar iet iekšā, pa perimetru plānojam celiņus un soliņus,” stāsta biedrības “Šri Ganeša” pārstāve Anna Patkina.

Biedrība “Šri Ganeša” līdz šim nodarbojās ar kaķu mājiņu izvietošanu pilsētā. Nekādu vizuālu materiālu, projektu vai zīmējumu kaķu pilsētai vēl nav. Biedrība lēš, ka teritorijas iekārtošana maksās aptuveni 10 000 eiro, kurus cer savākt ziedojumos.

Rīgas dome ir paziņojusi, ka tas ir eksperiments, no kura sekmēm atkarīgs, vai kaķu pilsētas Rīgā taps vēl cituviet.

Tavs komentārs par rakstu: