• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no "Klīstošā holandieša". Skats no "Klīstošā holandieša". Publicitātes foto: LNOB/Facebook

«Klīstošais holandietis» Viestura Kairiša interpretācijā

Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB) 28. septembrī pirmizrādi piedzīvo Riharda Vāgnera (Richard Wagner, 1813-1883) operas "Klīstošais holandietis" (Der fliegende Holländer, 1843) iestudējums diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un režisora Viestura Kairiša interpretācijā.

Iestudējuma radošajā komandā strādā arī diriģenti Jānis Liepiņš un Normunds Vaicis, scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, kustību māksliniece Elīna Lutce un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Pirmajās trijās izrādēs holandieša lomu interpretēs Egils Siliņš, Zentas lomā būs Vida Miknevičute (Vida Miknevičiūtė, Lietuva) un Līne Karlsona (Liine Carlsson, Zviedrija), Ēriks – Korbijs Velčs (Corby Welch, ASV), Dālands – Ains Angers (Ain Anger, Igaunija). Savukārt turpmākajās izrādēs galvenās lomas dziedās arī Rihards Mačanovskis (holandietis), Andris Ludvigs (Ēriks), Krišjānis Norvelis un Romāns Poļisadovs (Dālands). Marijas lomu dziedās Ilona Bagele vai Andžella Goba, Stūrmani – Mihails Čuļpajevs vai Juris Jope.

"Operai "Klīstošais holandietis" ir bijusi nozīmīga vieta mūsu repertuārā jau kopš Latvijas Nacionālās operas pirmsākumiem. Ne tikai tāpēc, ka Rīga ir atstājusi neizdzēšamas pēdas šīs operas tapšanas vēsturē, bet arī tamdēļ, ka tā spēj savaldzināt gan kvēlākos Riharda Vāgnera mūzikas fanus, gan arī itāļu opermūzikas gardēžus, kuriem Vāgnera vēlīnā daiļrade ir sveša," pauž jauniestudējuma muzikālais vadītājs, Nacionālās operas galvenais diriģents Ozoliņš.

"Klīstošā holandieša" jauniestudējuma pirmizrādes tiešraide skatītājiem visā pasaulē tiks demonstrēta digitālajā vietnē "www.operavision.eu", ko ar Eiropas Savienības programmas "Radošā Eiropa" atbalstu veidojusi organizācija "Opera Europa", sadarbībā ar trīsdesmit opernamiem un festivāliem. Savukārt Latgales vēstniecībā "Gors" skatītāji aicināti vērot "Klīstošā holandieša" tiešraidi uz lielā ekrāna.

Tavs komentārs par rakstu: