• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Uģa Magoņa momentuzņēmumsUģis Magonis. Foto: Rebeka Žeire/LETA

KNAB aizturētais LDz vadītājs Magonis uz karstām pēdām atlaists no amata

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss ir publiskojis informāciju, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki ir aizturējuši "Latvijas dzelzceļs" (LDz) valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni. Interesanti, ka informāciju publiskojsi ministrs nevis – kā tas ierasts – pats KNAB.

Aizdomas par "aizkulišu spēlītēm" pastiprina arī steiga, ar kādu Magonis zaudējis darbu: uz karstām pēdām – jau nākamajā dienā – uzņēmuma akcionāri nolēmuši Magoni atbrīvot no amata. Par valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs iecelts LDz valdes loceklis, viceprezidents Aivars Strakšas. Magonis esot atbrīvots, jo "nevar pildīt savus pienākumus". Strakšas norādīja, ka Magoņa aizturēšana viņam esot pārsteigums. Neviens cits LDz vai SM pārstāvis aizturēts neesot. Viņš atturējās minēt jebkādu iemeslu, kas varētu būt par pamatu Magoņa aizturēšanai. Tomēr ar LDz saistīti avoti apliecina, ka Magoņa nepatikšanas ir saistītas ar viņa nevēlēšanos "bojāt attiecības ar Krievijas kolēģiem". Tiek izteikta pat versija, ka lēmums par Magoņa represēšanu pieņemts aiz Latvijas robežām.   

Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma nepilnus 10 gadus – kopš 2005.gada 1. septembra. Pirms tam no 2003. gada viņš bija šā uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs.

InfoTOP.lv atgādina, ka atbilstoši Satversmes 92. pantam ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu.

Tavs komentārs par rakstu: