• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Nils Ušakovs un Leons BemhensNils Ušakovs: Nu gan nekādi nevaru tev palīdzēt, Leon! Foto: LETA

KNAB izpurina «Rīgas satiksmi», Ušakovs atstādina Bemhenu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir piemērojusi apcietinājumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētajiem uzņēmējam Mārim Martinsonam un "Rīgas satiksmes" (RS) Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoram Igoram Volkinšteinam. Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs saistībā ar KNAB sākto kriminālprocesu par RS iepirkumiem nolēmis atstādināt no amata RS vadītāju Leonu Bemhenu.

Saskaņā ar KNAB sniegto informāciju, novembrī sāktā kriminālprocesā saistībā ar RS veiktajiem iepirkumiem otrdien veiktas neatliekamās procesuālās darbības, tai skaitā vairāk nekā 30 kratīšanas, un aizturētas kopumā astoņas personas – sešas Latvijā, bet divas Polijā.

Polijas pretkorupcijas dienesta (Centralne Biuro Antykorupcyjne, CBA) paziņojumā teikts, ka Polijas dienesta un Latvijas KNAB kopīgas starptautiskas izmeklēšanas laikā Rīgā aizturēti cilvēki, kas palīdzējuši slēpt kukuli 800 000 eiro apmērā. Paziņojumā norādīts, ka Rīgā KNAB aizturējis cilvēkus, kas palīdzējuši slēpt kukuli 800 000 eiro apmērā saistībā ar teju 200 autobusu un trolejbusu piegādi Rīgai. Konkursus 2013.-2016. gadā organizēja RS.

Pēc Ušakova rīcībā esošajām ziņām, pašam Bemhenam nekāds statuss sāktajā kriminālprocesā nav piemērots.

Viņš skaidro, ka, pieņemot lēmumu atstādināt Bemhenu no amata, pamatā vadījies no informācijas, kas izskanējusi plašsaziņas līdzekļos, savukārt no KNAB viņš nekādu informāciju par sākto kriminālprocesu neesot saņēmis.

Ušakovs skaidro, ka Bemhens paliek RS valdē, bet no uzņēmuma vadītāja amata ir "atcelts vismaz uz izmeklēšanas laiku".

Tavs komentārs par rakstu: