• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aivars Lembergs un Artuss KaimiņšAivars Lembergs (no kreisās) dala ietekmi ar Artusu Kaimiņu. Foto: Evija Trifanova/LETA

KNAB Lembergu tur aizdomās. Par tirgošanos ar ietekmi

Latvijas TV apgalvo, ka tā dēvētajā oligarhu lietā Ventspils mēram Aivaram Lembergam piemērots aizdomās turētā statuss – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) viņu tur aizdomās par tirgošanos ar ietekmi.

Lembergs apstiprināja, ka pagājušajā nedēļā KNAB viņu atzinis par aizdomās turēt, bet savu vainu KNAB izvirzītajos pārmetumos noliedz.

Pēc LTV rīcībā esošajām ziņām, KNAB 2011.gada pavasarī secinājis, ka Lembergs tirgojies par atbalstu Rīgas vicemēra Andra Amerika kļūšanai par Rīgas brīvostas valdes locekli pēc tam, kad 2010. gada rudenī 10. Saeimā ievēlētais Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers grasījās pamest amatu pašvaldībā un līdz ar to arī Rīgas brīvostā.

KNAB uzskatīja, ka sākotnēji Lembergs vēlējies, lai apmaiņā pret ZZS pārstāvja Viestura Silenieka balsojumu par Ameriku no amata tiktu atstādināts ilggadējais brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs. Taču šī prasība nav atbalstīta, un tā vietā Lembergs vēlāk esot pieprasījis, lai Rīgas brīvosta slēgtu reklāmas līgumu ar laikraksta "Neatkarīgā Rīta Avīze" izdevēju SIA "Mediju nams". KNAB sākotnēji šo rīcību tulkoja kā kukuļošanas organizēšanu. Taču tagad Lemberga iespējamais noziegums acīmredzot klasificēts citādi.

Lemberga apghalvo, ka šādi pārmetumi esot absurdi, jo Ameriks kā Rīgas vicemērs ostas vadībā būtu nonācis jebkurā gadījumā.

Tavs komentārs par rakstu: