• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Artuss kaimiņš dzer kafijuArtuss Kaimiņš. Foto: Edijs Pālens/LETA

KNAB paaugstina Artusa Kaimiņa un viņa partijas popularitāti

Priekšvēlēšanu karstumā jebkāda represīvo institūciju – it sevišķi neslēpti politizētā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) – vēršanas pret politiķiem drīzāk palielina viņu popularitāti un izredzes 6. oktobra vēlēšanās. Domājams, to apzinās gan tie, kas aizturējuši odiozo Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, gan tie, ar kuriem šis lēmums tika saskaņots.

Zīmīgi, ka Kaimiņš ar saviem “izgājieniem” Saeimas kolēģiem ir tā apnicis, ka deputāti bez īpašas svārstīšanās deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai – pagaidām vēl tikai aizturēšanai nevis apcietināšanai.

Šīs rīcības reālās sekas parādīsies mazliet vēlāk, tāpēc ir pāragri atbildēt uz jautājumu “kas īsti ir noticis?” Pagaidām varam “gremot” to, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu par, iespējams, nelikumīgu Kaimiņa partijas “KPV LV” finansēšanu un šā kriminālprocesa ietvarā ir “aizticis” kopumā trīs personas: aizturējis Kaimiņu un piedevām veicis kratīšanu pie vēl diviem aizturētajiem – “KPV LV” valdes locekļa Ata Zakatistova un uzņēmēja Viestura Tamuža.

KNAB paziņojumā presei par trim aizturētām personām partijas nosaukums un aizturēto vārdi gan netiek atklāti. KNAB apliecina, ka kriminālprocesā tiek veiktas nepieciešamās procesuālās darbības, tādēļ, lai netiktu apdraudēta tā gaita un patiesības noskaidrošana, pagaidām plašāka informācija netiks sniegta. Tomēr KNAB apstiprina, ka kriminālprocess sākts pēc trim Krimināllikuma pantiem – par politiskās organizācijas nelikumīgu finansēšanu, par starpniecību politiskās partijas nelikumīgā finansēšanā, kā arī par partijas nelikumīga finansējuma pieņemšanu un izspiešanu.

Ar ko beigsies šī “kriminālā kustība”, šobrīd pateikt nav iespējams. Taču Kaimiņa un “KPV LV” popularitāti un secīgi arī izredzes vēlēšanās tā, visdrīzāk, krietni palielinās.

Tavs komentārs par rakstu: