• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Edijs Pālens/LETA

KNAB sācis kriminālprocesu pret Ventspils policijas iecirkņa priekšnieku Kokinu

LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis kriminālprocesu pret Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa priekšnieku Ģirtu Kokinu un viņš ir atstādināts no amata, apstiprināja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga.

Sīkāk atstādināšanas faktu un to, par ko Kokins tiek turēts aizdomās, policijas pārstāve nekomentēja.

VP priekšnieks Ints Ķuzis sacīja, ka Kokinam ir piemērots drošības līdzeklis - aizliegums pildīt amata pienākumus, līdz ar to viņš no amata ir atstādināts. Attiecīgo dokumentu VP priekšnieks esot saņēmis piektdien.

Plašākas informācijas par Kokinam inkriminēto noziegumu VP rīcībā patlaban nav, jo kriminālprocess ir KNAB lietvedībā. Lai arī KNAB dokumentā minējis Kokinam inkriminēto Krimināllikuma pantu, tā publiska atklāšana vai neatklāšana ir KNAB kompetencē, norādīja Ķuzis.

Ķuzis gan pieļāva, ka KNAB varētu prasīt policijai veikt dienesta pārbaudi.

VP priekšnieks atzīst, ka šis ir viens no gadījumiem, kas met ēnu uz policijas prestižu kopumā.

Ar Kokinu neizdevās sazināties - viņa mobilais tālrunis ir izslēgts un nepieņem zvanus. Arī viņa kolēģi Ventspils policijas iecirknī nekādus komentārus nesniedza, norādot, ka viņu rīcībā neesot informācijas par to, vai Kokins ir apcietināts.

Arī no KNAB pagaidām komentāru neizdevās iegūt.

Kokins par Ventspils policijas iecirkņa priekšnieku kļuva 2011.gada vasarā. Pirms tam viņš bija Ventspils Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks.

Tavs komentārs par rakstu: