• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jēkabs StraumeJēkabs Straume. Foto: Valsts kanceleja

KNAB turpinās «priekšniekot» Jēkabs Straume

Saeima ir apstiprinājusi Jēkabu Straumi uz vēl vienu termiņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Par Straumi nobalsoja 72 deputāti, bet pret bija 16 – pamatā visa “Konservatīvo” frakcija, kurai Straume sabiedrībai nezināmu iemeslu dēļ ir iesprūdis kaklā.

Straume KNAB sāka vadīt pēc uzvaras konkursā 2017. gada vasarā, un 14. jūnijā beidzas viņa pirmais pilnvaru termiņš.

Lai turpinātu “priekšniekot” pēdējā laikā arvien dīvainākajā kantorī KNAB, Straume atkārtoti uzvarēja konkursā, kurā viņš faktiski bija vienīgais kandidāts.

Runājot Saeimā par aizvadītajiem pieciem gadiem amatā, Straume norādīja, ka biroju saņēmis sliktā stāvoklī – bijis zems mikroklimats, sliktas attiecības starp darbiniekiem, neatbilstošs atalgojums, atpalicis materiāltehniskais nodrošinājums.

Stājoties amatā, Straume pildījis solījumus, un tagad darbinieki esot lepni strādāt birojā, arī materiāltehniskais nodrošinājums uzlabots, bet KNAB darbiniekiem nodrošināts atbilstošs atalgojums.

Runājot par turpmākajiem darbiem, Straume norādīja, ka jāturpina attīstīt korupcijas riska analīzes joma un jāpilnveido novecojusī lietvedības sistēma, kuru patlaban nevar savienot ar e-lietu. Pandēmijas laikā bijusi traucēta starptautiskā sadarbība, tāpēc arī šajā jomā jāturpina darbs.

Tavs komentārs par rakstu: