• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Resns vīrietis mēra vidukļa apkārtmēruHe... he... Par cik tur man palielina algu? Attēls: REX Features

Koalīcija atrauj spundi činavnieku algu paaugstināšanai

Saeima galīgajā lasījumā ir pieņēmusi grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz “pilotprojekta” īstenošanu Valsts ieņēmumu dienestā (VID), paaugstinot atalgojumu iestādes “atslēgas cilvēkiem”.

Simptomātiski, ka savas nedeklarētās, tomēr reālās prioritātes (par to lasiet šeit) īstenošana deputātiem izrādījās kā deglis biksās: rīta pusē Saeima likuma izmaiņas atbalstīja 1. lasījumā, noteica tās par steidzamām un atvēlēja vien 15 minūtes priekšlikumu iesniegšanai. Tos pārsvarā iesniedza tā dēvētā opozīcija – partijas “Saskaņa” un “No sirds Latvijai”, taču tā, dabiski, nebija nekāda problēma: visi opozīcijas piedāvājumi tikai noraidīti un samesti miskastē. Un jau pēcpusdienā deputāti ar 60 balsīm “par” un 28 balsīm “pret” “atslēgas cilvēkiem” paredzētās likuma izmaiņas pieņēma.

Tagad VID ģenerāldirektora amatalga būs 4030 eiro ar iespēju par kvalitatīvu darbu saņemt piemaksas 60% apmērā no mēneša atalgojuma. Tādējādi VID šefs – ja publiskajā telpā neparādīsies kāda acīmredzama “šmuce” un nodokļu piedzinēji pildīs visus koalīcijas vadošos norādījumus – varēs rēķināties ar 6448 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Pirms grozījumiem VID vadītāja alga bija starp 2000 un 3000 eiro mēnesī.

Likuma grozījumi paredz palielināt algu arī citiem VID darbiniekiem.

“Līdzekļus VID vadītāja atalgojuma palielināšanai ņemsim no pašreizējā budžeta. Tāpat Finanšu ministrija jau no gada sākuma kā prioritāti ir izvirzījusi VID darbinieku motivēšanu un atalgojuma palielināšanu, kas tiks arī pildīts. VID darbinieku motivācijas pasākumi paredz, ka VID vadītāja kompetencē būs sadalīt finanšu līdzekļus – vai nu palielinot atalgojumu tiem, kas strādā lielākā riska zonā, vai arī izdalīt līdzekļus visiem, kas, manuprāt, nav labākais variants,” iepriekš stāstīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Apskaužama dedzība. Grūti te vēl kaut ko komentēt. Ja nu vienīgi der atgādināt, ka šis ir “pilotprojekts” –, ja tas tiks novērtēts kā sekmīgs (kurš gan par to šaubās?), krietnu algu pielikumu saņems arī citi valsts pārvaldes činavnieki.  

(Materiālā izmantota LETA informācija)

1 Komentāri


 1. inkvizitors
  2016-09-23

  Сволочи- и в африке сволочи!

Tavs komentārs par rakstu: