• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bijusī "Latvenergo"padomeNu, kā ralfam Nemiro varēja nepatikt tik braša "Latvenergo"padome? Foto: Latvenergo

Koalīcija izvēlēsies «īstos savējos» VAS «Latvenergo» padomei

Piečuku koalīcijas politikāņi nolēmuši izvēlēties “īstos savējos” iekārotiem siles amatiem – proti, drīz nāks pieci “jauni” VAS “Latvenergo” padomes locekļi.  Jauni liekami pēdiņās tāpēc, ka šos amatus noteikti saņems “siles kasieri”, kuri savu lojalitāti partijām ir parādījuši, atrodoties ne vienā vien – bet reizēm arī vairākos desmitos – līdzīgu amatu.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Atminēsimies, ka 19. jūnijā pēc ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro atlaida “Latvenergo” padomi un tās vietā iecēla pagaidu padomi, kurā nebija “ievietota”, piemēram, Ministru prezidenta Krišjāņa A. Kariņa un formāli vēl dažu koalīcijas politiķu lielā mīla Baibiņa. Tāpēc Nemiro tika bargi kritizēts, līdz 1. jūlijā pagaidu padome izrādījās politiski saspaidīta kā viena graboša šaibiņa un “pratās” atkāpties “brīvprātīgi”.

Nē, nu, protams, pat nogribējušies politikāņi nav tik stulbi, lai nepacenstos šo pasākumu noformēt pēc labākajiem “demokrātiskas un tiesiskas” valsts principiem vai vismaz solīdī: Ekonomikas ministrija kā “Latvenergo” valsts kapitāldaļu turētāja ir izsludinājusi konkursu uz uzņēmuma piecu padomes locekļu amatiem, tostarp vismaz trim “neatkarīgajiem”. Lai šis balagāns izskatītos pavisam nopietni, “Latvenergo” padomes locekļu kandidātu atlasei un novērtēšanai ir piesaistīta personāla atlases kompānija SIA “Human Source”. Nu, ja, ne jau ministram Nemiro vai premjeram K.A.Kariņam no savas kabatas tās pakalpojumi jāapmaksā. Bet rezultāts – vai saderam? – būs tāds pats, kā vienmēr. “Kompetentākie” un “labākie” izrādīsies tieši tie, kam jābūt.

Pirmkārt, vai jūs, dārgais lasītāj, varat nosaukt kaut vienu nejaušu, ārpuspartiju cilvēku, kas pašlaik atrodas kāda valsts uzņēmuma padomē?  

Otrkārt, vai esat pamanījuši, cik stipri degradēts un “nekāds” mūsu valstī ir kļuvis apzīmējums neatkarīgs? Nemaz nešaubos, ka Ekonomikas ministrijas kontrolētajai konkursa komisijai piedurknē ir arī vajadzīgie neatkarīgie kandidāti, ar kuriem viss norunāts līdz pat pēdējam sīkumam.

Jā, kandidāti Baltijas lielākā uzņēmuma padomes locekļu amatiem tiek aicināti iesniegt pieteikums līdz šā gada 30. augustam. Mēģināsiet? Jā, jūs konkrēti. Nedomāju, ka jūs būtu kopumā vājāks/vājāka par jebkuru ministrijas virzīto (pareizāk būtu teikt: aiz ausīm vilkto) kandidātu. Taču jums nav koalīcijas protekcijas – un līdz ar to jūs esat apriori nederīgs kandidāts. Jo svarīgākais taču, lai koalīcija ir stabila! Un uz šā fona galvenais jautājums – kā labi apmaksātā uzņēmuma padome vispār ietekmē “Latvenergo” darbu? – kļūst pavisam nenozīmīgs.

Tavs komentārs par rakstu: