• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Pret bēgļiem vērsta demonstrācija Rīgā Latvietis un bēgļi. Foto: Getty Images

Koalīcijai nav ne jausmas, kur likt uz Latviju atvestos patvēruma meklētājus

Necik spoži ar Eiropas Komisijas iedalīto patvēruma meklētāju uzņemšanu Latvijas valdībai neveicas. Bēgļu uzņemšanā līdz šim ir ieguldīta liela nauda (par to lasiet, piemēram, šeit), taču izrādās, ka patiesībā tā ir bijusi – labākajā gadījumā – pilnīgi nepārdomāta un vāji plānota akcija, kuras rezultātā tagad kļuvis skaidrs, ka valdība gan ir varen papūlējusies, lai patvēruma meklētājus nogādātu Latvijā, taču nav apsvērusi nākamo soli – ko ar šiem cilvēkiem darīt, kad tiem būs piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss.

Roberts Ozols

Patvēruma meklētāju centrā “Mucenieki” viņi vairs nevar palikt, bet nedz darbu, nedz mājokli Latvijā jaunizceptie bēgļi atrast nespēj un valdība kaunīgi plāta rokas, sak, mēs kaut kā nepadomājām...  

Šobrīd par procesu atbildīgā (un piešķirto finansējumi veiksmīgi “apguvusī”) Iekšlietu ministrija ir izvēlējusies pārkāpt likumu, jo tiem 15 patvēruma meklētājiem, kas jau ir saņēmuši bēgļa vai alternatīvo statusu, ļauj palikt Muceniekos, lai gan atbilstoši pašas koalīcijas nesen pieņemtajam likumam šīs telpas viņiem ir jāatstāj, jāpārceļas uz pašu atrasto mitekli, jāsāk strādāt un maksāt rēķinus... Vārdu sakot, reāli jāintegrējas sabiedrībā.

Taču šādai integrācijai bēgļi nav gatavi un gaida atbalstu no tās pašas valdības, kas viņus pierunāja uz šejieni pārcelties.

Esmu pārliecināts, ka valdība šim atbalstam atkal “meklēs” (un noteikti “atradīs”) vēl dažus miljonus. Bet reāli – ko tālāk? Vai valdība izveidos īpaši bēgļiem vairāk nekā 700 jaunas un eiropeiski apmaksātas darba vietas? Vai varbūt uzbūvēs viņiem nelielu mikrorajonu Rīgā, lai visus varētu izmitināt? Vai varbūt izpirks un dāvinās bēgļiem tās tukšās lauku mājas, kuru īpašnieki ir aizbraukuši uz ārvalstīm cilvēka cienīgas dzīves meklējumos?

Visdrīzāk gan valdība izvēlēsies neko nemainīt un turpinās viņus uzturēt nodokļu maksātāju segtā “pilnā pansijā”. Valsts ieņēmumu dienests taču ir atvēzējies aktivizēt nodokļus iekasēšanu. Gan jau pietiks arī “gaisā uzkārtajiem” bēgļiem.

1 Komentāri


 1. Batons
  2016-05-30

  Kā var runāt par bēgļiem? Tas ir putlerisms! Ir taču jāsauc "krievi nāk!". Tā mūs Eiropa nesapratīs un ASV ar mums nedraudzēsies. Bēgļiem vajag izveidot militārās nometnes līdzīgi kā Turcijā un apmācīt, lai varētu sūtīt NATO demokratizācijas misijās. Tad ietaupīsies pašu bāleliņi. Vajag vairāk mācīties no ASV un citām Rietumu lielvalstīm. Labs piemērs ir 'Franču leģions', amerikāņu "Greystone" jeb tagad laikam "Akademy". Tas būtu labums gan valstij, gan pilsoņiem, gan arī bēgļi varētu realizēties, atrast sevi. Ja viņiem būtu pietiekoši ieroču viņi taču nebēgtu pametot sievas un bērnus, bet aizstāvētu savu dzimteni, mājas un ģimeni. Tad vajag dot viņiem šo iespēju un organizēt privātu algotņu armiju, kas pelnītu Latvijas budžetam brangu naudiņu. Bēgļi varētu kļut par Latvijas veiksmes stāstu!

Tavs komentārs par rakstu: