• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
jauns vīrietis komāPatriotam jāzina, ka valstij izdevīgi, ja mirsti, pirms vēl esi sasniedzis pensijas vecumu. Foto: Shutterstock

Koalīcijai prieki: vīrieši Latvijā nenodzīvo pat līdz 70 gadiem

Vismazākais iedzīvotāju paredzamais dzīves ilgums Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organization for Economic Co-operation and Development, OECD) 35 dalībvalstu vidū ir Latvijā, konstatēts organizācijas publicētajā šā gada ziņojumā.

Latvijas iedzīvotāju paredzamais dzīves ilgums ir 74,6 gadi. Vīriešiem tas ir 69,7 gadi, bet sievietēm – 79,5 gadi. Ja Latvijas vīriešu paredzamais dzīves ilgums ir mazākais OECD valstu vidū, tad paredzamā dzīves ilguma rādītāji sievietēm sliktāki par Latviju ir divās citās valstīs – Ungārijā un Meksikā.

Tomēr attiecībā uz kopējo situāciju OECD dalībvalstīs pētījumā atklājas pozitīva aina.

Pateicoties veselīgam dzīvesveidam un ienākumu pieaugumam, pusgadsimta laikā 35 OECD dalībvalstīs paredzamais dzīves ilgums pieaudzis par desmit gadiem.

Paredzamais dzīves ilgums organizācijas dalībvalstīs šobrīd ir 80,6 gadi un tas ir pieaugums par desmit gadiem, salīdzinot ar 1970. gadu, teikts OECD ziņojumā "Veselība tuvplānā 2017".

"Veselīgāks dzīvesveids, augstāki ienākumi un labāka izglītība sekmējuši paredzamā dzīves ilguma pieaugumu aizvadītajās desmitgadēs," teikts ziņojumā. "Arī labāka veselības aprūpe to ir sekmējusi."

OECD valstu vidū vislielākais paredzamais dzīves ilgums ir Japānā un Zviedrijā. Šajās divās valstīs tas ir 83,9 gadi. Tām seko Spānija un Šveice ar 83 gadiem.

Sarakstu noslēdz Latvija un Meksika, kur paredzamais dzīves ilgums ir attiecīgi 74,6 un 75 gadi.

InfoTOP.lv piebilde. Kas vienam bēdas, tas citam prieki. Mums ir iemesls bažīties par savu un tuvinieku veselību un dzīvību. Toties valdošo partiju – Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), “Vienotības” un pašpasludinātās nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – politiķiem šāds stāvoklis ir īsta medusmaize: statistiski vidējais vīrietis Latvijā pēc pensionēšanās nodzīvo tikai dažus gadus, tā stiprinot vienu no “pasaulē labākajām pensiju sistēmām” (šeit) un valsts budžetā ietaupot milzu naudu, ko taču var izmantot daudz pievilcīgākiem mērķiem – piemēram, algu un prēmiju palielināšanai valsts pārvaldē. Bet īstens patriots mirst, nesagaidījis pensijas vecumu, jo nav nekādas vajadzības piesārņot darba tirgu ar vājiem, seniliem elementiem, kuri turklāt mēdz dīkt, ka alga, redz, par mazu un veselības aprūpes sistēma veselību drīzāk grauj nekā stiprina.    

(Materiālā izmantota LETA informācija)           

Tavs komentārs par rakstu: