• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
13. Saeimas sēde13. Saeimas kustonīši. Foto: Ieva Ābele/Saeimas administrācija

Koalīcijas deputāti savu pretlikumīgo rīcību esot gatavi «izpirkt», atliekot savu algu paaugstināšanu

Ir pilnīgi skaidrs, ka piečuku koalīcija, kas izrādījusies vēl savtīgāka un bezkaunīgāka nekā iepriekšējā, troikas koalīcija, ir nolēmusi, pirmkārt, paaugstināt sev maksājumus no valsts budžeta, formulējot to kā “partiju neatkarības palielināšanu”. Bet tas, ka, ašpadsmitkārt, nav naudas mediķu algu palielināšanai, ir vispārzināms, tāpēc negrozāms fakts.

Dzintars Zaļūksnis  

Pērn decembrī iepriekšējās Saeimas deputāti Veselības aprūpes finansēšanas likumā ierakstīja to, ka visiem mediķiem nākamos trīs gadus būs 20% algu pielikums. Bet par to lai galvu lauza tie, kas šos grozījumus pieņēma. 13. Saeimas deputāteļi, savus šņukurotos purnus kaunīgi starp šķeltajiem nadziņiem ieslēpuši, ir tik gļēvi, ka pat neuzdrošinās sev netīkamās likuma normas atcelt. Tā vietā viņi vienā mierā nolēmuši veikt kolektīvu likumpārkāpumu.

Tāpēc Krišjāņa Artura Kariņa vadītā valdība nākamā gada budžeta projektā mediķu algām nolēmusi atvēlēt tikai trešdaļu nepieciešamā finansējuma. Ko nevar atļauties vērsis, atļausies latvju jupiteri!

Sabiedrības vajadzībām ir sagatavots bimbājamais stāsts. Sak, lai nākamā gada budžetā nodrošinātu algas pielikumu mediķiem, koalīcijas kustoņi domājot par atsevišķu nodokļu paaugstināšanu. Bet, ja likumā ierakstīto solījumu par 20% algas pielikumu ārstiem un medmāsiņām turēt neizdošoties (nu, skaidrs, ka nē, jo valdība atzīst, ka likumā ierakstīto pildīt nevar: budžetā visi pieejamie līdzekļi esot sadalīti; “praktiski  brīvas naudas nav,” melš finanšu ministrs Jānis Reirs), daļa deputātu esot gatava solidarizēties ar mediķiem un nākamgad atteikties no likumā noteiktā algas pielikuma.

Padomā tik! Vīreļi un bābiņas ar 3000 eiro algu – turklāt ne visi, bet tikai daļa – solidarizēsies ar sanitāriem un māsu palīgiem, kam knapi sanāk minimālā.

Nudien, aizkustinājumā asaras sprūk vaļā! Atšķirībā no mediķiem nākamgad deputātiem paredzēts izmaksāt visu likumā noteikto algas pielikumu, kas plānots 162 eiro apmērā. Šim mērķim budžetā rezervēti pieci miljoni eiro. Plus, protams, kompensācijas par mājokli un savu kautķermeņu transportēšanu. K.A.Kariņš šajā sakarā gan lepni rukšķ: “Es varu vēlreiz atkārtot  visām nozarēm, īpaši Veselības ministrijai ir 50 miljoni papildus algu palielinājumam un izglītības ministrijai vairāk nekā 20 miljoni algu palielinājumam, algu palielinājums visur būs”.

Tad kā īsti būs, alkatīgās sliekas? Kādu balagānu jūs esat iecerējuši, nodokļu aprīšanas čempioni? Mērķis ir skaidrs: apmāt gan nodokļu maksātājus, gan vēlētājus. Tas ir vienīgais, kam jūs esat ar mieru pakustināt savas taukos ieaugušās smadzenes.

Tavs komentārs par rakstu: