• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Elektrības pieslēgums liesmoElektrība dedzina zemnieku biznesu, bet valdību tas neuztrauc. Foto: Scanpix

Koalīcijas lolotie «OIK biznesmeņi» plosa zemniekus

Saistībā ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vadītās koalīcijas “nodokļu reformas” ietvarā veiktajām izmaiņām obligātās iepirkuma komponentes (OIK) finansēšanas modelī elektroenerģijas rēķini janvārī Latvijas lauksaimniekiem ir par 40-60% augstāki nekā rēķini par decembri, informē biedrība “Zemnieku saeima”.

Pēdējo dienu laikā "Zemnieku saeima" saņēmusi neskaitāmus zvanus no lauksaimniekiem, kuri pauž neizpratni un sašutumu par elektroenerģijas rēķiniem janvārī: tie ir par 40-60% augstāki nekā decembra rēķini. Elektroenerģijas rēķinu summas pieaugums veidojies rēķina pozīcijā “jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem”, kas ir maksājums par pieslēguma jaudu, kura nesezonas laikā netiek izmantota.

“Zemnieku saeimā” norāda, ka Ekonomikas ministrijas piedāvātais risinājums – atteikšanās no liekajām jaudām – bija iespējams tikai pagājušajā gadā. Sākot ar šo gadu, jaudu objektā, kurā ir viens elektroenerģijas pieslēgums, nav iespējams daļēji samazināt un pēc nepieciešamības palielināt. Nav izprotama arī jaunās izmaksu pozīcijas būtība un mērķis.

“Tik straujš elektroenerģijas rēķinu pieaugums saimniecībām, kurām nav alternatīvas, nav pieņemams. Elektrības rēķinā mainīgā daļa veidojas proporcionāli patērētajai elektroenerģijai, savukārt fiksētā daļa ir atkarīga no sprieguma pakāpes un patēriņa grupas. Piemēram augkopībā un dārzeņkopībā aktīvā sezona, kad ir nepieciešama liela elektrības jauda, ir pāris mēneši gadā. Pārējā laikā jaudu ir jāsamazina, tomēr AS “Sadales tīkls”, pēc mums pieejamās informācijas, kopš 2018. gada 1. janvāra nepiedāvā tādu iespēju, kā samazināt jaudu daļēji uz laiku,” uzsver “Zemnieku saeimas” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Lauksaimniekiem kā risinājums tiekot piedāvāts objektā uzstādīt divus elektroenerģijas skaitītājus un vienu no tiem uz laiku līdz sešiem mēnešiem atslēgt. Taču tās papildu izmaksas, kas atsevišķos gadījumos varētu būt mērāmas tūkstošos eiro. “Uzskatām, ka valdībai vajadzētu izvērtēt, vai izmaiņas obligātās iepirkuma komponentes finansēšanas modelī nebija pārsteidzīgs solis, kā arī meklēt samērīgus risinājumus arī mazo un vidējo patērētāju pastāvēšanai laukos,” rezumē Lazdiņš.

4 Komentāri


 1. hmmm
  2018-02-13

  Dana Reizrekoma ozols - Šah i Mat!!! Happy birthday to Latvia and its citizens. We take away from poor people to reduce costs for our big factories, we are smart politicians, we steel last money from poor people to reduce production costs in our cointry, otherwise the fuel price is already high between bordering countries and as a pure matematicians and chrss playets we cant find better way to fill up budget.

  • mmmmh
   2018-02-13

   Ai em sorī bat gou jū HAXYŽ, plīz! Kārkluanglis, lepns par sēņu lasītāja karjeru Īrijā.

 2. Markus
  2018-02-13

  Kad beidzot latvju tautai būs brosme sākt viņus sist, man ir mērs pilns es došos ar dakšu uz Rīgu

 3. Kkkkk
  2018-02-18

  Nesaprotu, vai pie vainas ir stulbums,bezatbildība, atkatība,ļaunprātība vai apzināta nācijas iznīcināšana...

Tavs komentārs par rakstu: