• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Sociālās aprūpes centrāSociālās aprūpes centu darbiniekiem pašiem vajadzīga sociālā palīdzība. Ilustratīvs foto no: samariesi.lv

Koalīcijas «piemirstie» sociālie darbinieki vienojas badastreikā

Valsts sociālās aprūpes centru darbinieki 28. septembrī vienojušies astoņu stundu ilgā badastreikā, cerot panākt algu pielikumu, informē Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības vadītājs Andrejs Jirgensons.

Aprūpes centros kopumā strādā apmēram 4000 darbinieku, un, tā kā viņi parasti strādā diennakti, bet nākamās divas dienas viņiem ir brīvas, arodbiedrība cer, ka akcijā piedalīsies apmēram 1000 darbinieku, skaidro Jirgensons, kurš pagaidām neesot apmierināts ar to, ka Labklājības ministrija (LM) vēlas atalgojumu darbiniekiem palielināt par 25 eiro, jo tas esot pārāk maz. Sociālo aprūpes centru darbiniekiem ir smags darbs un viņi saņem minimālo algu, tāpēc pieaugumam vajadzētu būt vismaz par 100 eiro, uzsver arodbiedrības vadītājs.

Arodbiedrība gaidīšot, kāds lēmums tiks pieņems budžetā saistībā ar centru darbinieku atalgojumu, kā arī uz nākamo gadu sola par sevi atgādināt. Nepieciešamības gadījumā arodbiedrība varētu lemt par plašāku streiku, piebilst Jirgensons.

Valsts sociālās aprūpes centru darbinieki piedalās astoņu stundu badastreikā, jo vēlas, lai zemāk atalgotajiem darbiniekiem, kuri patlaban saņem tikai 430 eiro lielu bruto algu, atalgojums tiktu palielināts vismaz par 100 eiro. Tomēr arodbiedrība nevēlas sākt streiku, jo tādā gadījumā ciestu viņu aprūpētie cilvēki. Ar vienas dienas badastreiku arodbiedrība cer pievērstu politiķu un Finanšu ministrijas uzmanību.

Labklājības ministrija (LM) valsts nākamā gada budžetā ir pieprasījusi papildu 6,4 miljonus eiro atalgojuma palielināšanai valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem, taču, kā paziņojusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, “naudas nav”.

Latvijā ir pieci valsts sociālās aprūpes centri ar 27 filiālēm, kur kopumā ir 4103 vietas.

3 Komentāri


 1. med darb,
  2018-10-08

  Sveiki,ES vinus loti saprotu ,musu slimnica ir slikts samaksas limenis jocigi ir tas ka pasvaldibas slimnicas vadiba algas maksa ka pasi grib ,un masu paligam ir minimala alga ,10 eiro vairak ka sanitarei ,,,paldies par pedejiem 3 eiro ko pielika!!! Kauns ka ta var nirgaties par darbiniekiem!UN ari slimnica darbs ir loti gruts pie gulosajiem ,slimniekiem,,bet vadiba to negrib redzet ,vini algu sadala ka pasi grib ,jo augsa sedosajiem ari vajag labas algas un pat loti loti labas algas ,un tad jau zemakajiem nauda nepaliek!!!!

 2. rasma
  2018-10-08

  Ja sausmigi ,,,kas par to runas ,KADAM JAATBILD???

 3. tamara
  2018-10-09

  Lasu un brinos ,,ka ta var but ?kapec alga nav vienadas !!!Ka masu paligam ,varbut tik maza alga? Japrasa CaksAI!!!!

Tavs komentārs par rakstu: