• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dana Reizniece-Ozola un Inga KoļegovaReizniece-Ozola (pa labi) Koļegovai: Mēs tak esam vienas feinas meitenes! Foto: LETA

Koļegova: deklarācijā visu ierakstīju, jūs tikai nemākat to atrast!

Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova otrdien Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā neatzina viņai izvirzītās apsūdzības par vairāk nekā 300 000 eiro vērtu darījumu nenorādīšanu savā valsts amatpersonas deklarācijā. Latviski izsakoties, tas laikam nozīmē to, ka Koļegova deklarācijā visu ir ierakstījusi, taču nedz Valsts ieņēmumu dienesta (VID), nedz prokuratūras darbinieki to nav pratuši atrast.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas 2016. gada vasarā virzītā VID ģenerāldirektora amata kandidāte Koļegova, iesniedzot valsts amatpersonu deklarācijas 2013., 2014. un 2015. gadā nav norādījusi ziņas par lietošanā esošo nekustamo īpašumu, par attiecīgā pārskata periodā veiktiem darījumiem, kuru summa pārsniedz 20 minimālo mēnešalgu apmēru, kā arī informāciju par citiem faktiem, kas attiecas uz viņas mantisko stāvokli. Deklarācijā par 2013. gadu Koļegova neesot norādījusi noslēgtos darījumus lielā apmērā, kuru kopēja vērtība pārsniedz 300 000 eiro. Savukārt amatpersonas deklarācijā par 2014. un 2015. gadu viņa norādījusi nepatiesas ziņas par noslēgtajiem darījumiem, kuru kopēja vērtība pārsniedz 600 000 eiro, uzskata prokuratūra.

Pirmā lieciniece, VID nodokļu pārvaldes valsts amatpersonas datu galvenā speciāliste Aina Gasparenoka skaidroja, ka pirmās nesakritības Koļegovas valsts amatpersonas deklarācijā ievēroja 2014. gadā. VID darbiniece esot zvanījusi Koļegovai un vaicājusi, kādēļ viņas deklarācijā norādīta dividenžu saņemšana, bet tās nav norādītas kā darījumi vai uzkrājumi. Uz VID darbinieces jautājumiem Koļegova neesot sniegusi atbildes.

Vēlāk, 2016. gada augustā Koļegova esot pati ieradusies VID ar vēlmi veikt precizējumus savā amatpersonas deklarācijā. Digitālā veidā deklarācijas ļauts labot ne vēlāk kā mēnesi pēc to publicēšanas, taču šajā gadījumā VID Koļegovai ļāva iesniegt jaunu deklarāciju papīra formātā. Saistībā ar tik novēlotu deklarācijas labošanu Gasparenoka vērsās Finanšu policijas pārvaldē.

Savukārt cits liecinieks, uzņēmuma SIA "Pallogs" līdzīpašnieks Elmārs Švirksts tiesai norādīja, ka Koļegovu ar uzņēmumu saistot tikai viņas brālis Zudāns, bet uzņēmuma darbībā viņa neesot iesaistīta. Švirksts atminējās tikai vienu reizi, kad Koļegova esot atradusies uzņēmuma telpās, kad viņa esot piebraukusi ciemos pie brāļa. Arī uzņēmuma ilggadējā grāmatvede Rudīte Ozoliņa liecināja līdzīgi, sakot, ka Koļegovai ar uzņēmuma darbu nekad nav bijusi saistība. Grāmatvede norādīja, ka viņa nezina par dāvinājumu līgumu starp Koļegovu un viņas brāli Zudānu.

Tiesnese lietas izskatīšanā izsludināja pārtraukumu līdz 15. novembra plkst. 13.

Starp citu, Koļegova iebilda pret plašsaziņas līdzekļu video ierakstīšanu krimināllietas izskatīšanas procesā. Bet InfoTOP.lv atgādina ka atbilstoši Satversmes 92. pantam ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu.

Tavs komentārs par rakstu: