• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Inga Koļegova. Foto: Ieva Čīka/LETA

Koļegova: labi, pierunājāt, būšu VID ģenerāldirektore!

Pašreizējā Valsts vides dienesta (VVD) vadītāja Inga Koļegova, kurai koalīcija, izgāzusi konkursu, “pilnīgi negaidīti” piedāvāja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora krēslu, Ministru prezidentam Mārim Kučinskim ir apliecinājusi gatavību uzņemties smagos VID šefa pienākumus.

Taču, izgāzies solīdams, ka jaunais VID vadītājs netikšot meklēts starp “savējiem”, citā izrādes punktā Kučinskis saglabā konsekvenci: “gala lēmumu” šajā jautājumā nākamnedēļ, atgriezusies no atvaļinājuma, pieņemšot finanšu ministre. Nudien, nevar zināt, kā viņa uz to skatīsies!

Spriežot pēc Koļegovas ienākumu avotiem, koalīcija sev uzticamās ierēdniecības rindās beidzot ir atradusi sirdsšķīstu eņģeli: tikai tādam nebūs kārdinājuma savtīgās interesēs izmantot dienesta stāvokli par labu pašas vai radu firmām.

VID publiskotā amatpersonas deklarācija liecina, ka Ingas Koļegovas ienākumi pagājušajā gadā bijuši 359 164 eiro jeb vidēji gandrīz 30 000 eiro mēnesī. Vairāk nekā vienu “mēnešalgu” Koļegova ir saņēmusi pamata darba vietā VVD – 37 568 eiro, bet pārējos vienpadsmitarpus mēnešus viņai ir “apmaksājis” uzņēmums, kura nodokļu maksājumus, kļūdama par VID galvu, Koļegova kontrolēs – SIA “Pallogs” viņai dividendēs izmaksājis 320 000 eiro. Par Koļegova sirdsšķīstību gan noteikti liecina tas, ka no identiskas summas – 320 000 eiro – viņa pērn ir šķīrusies, veicot dāvinājumu. Tieši tāpat kā 2014. gadā, kad dividendēs iegūtās summas apmēru Koļegova ir atdāvinājusi savam brālim Mārim Zudānam un viņa firmai SIA "Cones Construction".

Koļegova ir patiesi dāsns cilvēks: pērn viņa ir izsniegusi aizdevumus 220 914 eiro apmērā, bet pašas parādsaistības ir tikai 7200 eiro lielas.

Topošajai VID vadītājai pieder ēkas un zeme Kokneses pagastā, dzīvoklis Valmierā un zeme Tīnūžu pagastā.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

3 Komentāri


 1. Ed
  2016-07-22

  Ne ko pielikt, ne ko atnjemt!

 2. krams
  2016-07-27

  Augstākā pilotāža!

 3. ?
  2016-07-27

  http://news.lv/Klientu_portfelis/2013/02/20/sia-pallogs-veiksmigi-nosledz-11-darbibas-gadu Man driizaak intereseetu nevis tas ka maasa atdod dividendes to iistajam iipashniekam braalim, bet gan tas kaadeelj Zudaans pats nekljuva par dalju tureetaaju uznjeemumaa Pallogs. Tur jaabuut iemeslam!!! Tiesvediibas? Citi paraadi? Skjirshanaas praava? Un tad jau buutu objektiivi vieglaak saprast kaadi ir jaunaa VID shefa moraales uzstaadiijumi!

Tavs komentārs par rakstu: