• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
RNP nams“Rīgas namu pārvaldnieka” pacietība karājas mata galā. Foto: riga.lv

Komunālos parādniekus «Rīgas namu pārvaldnieks» atdos piedzinējiem

Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) “tuvākajā nākotnē” komunālo maksājumu parādniekus grasās nodot apstrādāšanai parādu piedzinējiem, atsaucoties uz Latvijas Radio 3 “Doma laukums” (Домская площадь), ziņo Latvijas sabiedriskie mediji. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

“Rīgas namu pārvaldnieks” pie parādu piedzinājiem vērsīšoties ne tūlīt – šī informācija tātad ir kā pēdējais ķīniešu brīdinājums. Sākumā parādniekiem atgādināšot par iekavētajiem maksājumiem, bet parādu piedzinējiem nodošot tikai tad, ja rēķini nav apmaksāti “pārāk ilgi”.

Ko nozīmē pārāk ilgi? RNP preses sekretārs Krists Leiškalns skaidro, ka jautājums nav par summu, bet gan par to, cik ilgi aizkavējies maksājums. “Ja mēs raugāmies uz ierasto praksi, tad pirmais neapmaksātais rēķins vēl netiek nodots piedzinējiem. Taču, ja klients nemaksā vairāk par mēnesi, parasti tādi gadījumi tiek nodoti parādu piedzīšanas uzņēmumiem,” precizē Leiškalns.

Parādu dzēšanas jautājums šobrīd kļūst jo aktuālāks, tāpēc ka tuvojas apkures sezona, bet uzņēmums “Rīgas Siltums” ir gatavs pieslēgt siltumenerģiju tikai tiek namiem, kuriem nav parādu. Pērn namus, ko apsaimnieko RNP, apkurei pieslēdza arī gadījmos, ja tiem bija parādi, jo uzņēmums ar siltuma piegādātāju norēķinājās, izmantojot savus līdzekļus. Lēmums par to, vai tā būs arī šogad, vēl nav pieņemts.

Rus.lsm.lv atgādina, ka Latvijā ir būtiski palielinājušies elektrības un gāzes tarifi, bet rīdziniekiem veirāk nāksies maksāt arī par siltumu.

Tavs komentārs par rakstu: