• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pie LNO tiek būvēta brīvdabas skatuve koncertam "Dzimuši Rīga". Foto Ieva Čīka/LETA

Koncertu "Dzimuši Rīgā" varēs redzēt un dzirdēt visā Eiropā

LETA

Koncertu "Dzimuši Rīgā", kas notiks šo svētdien, 6.jūlijā, pie Latvijas Nacionālās operas uz īpaši izveidotas brīvdabas skatuves, varēs redzēt un dzirdēt televīziju skatītāji un radioklausītāji visā Eiropā, informēja nodibinājuma "Rīga 2014" pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Vienu no spožākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas muzikālajiem notikumiem - koncertu "Dzimuši Rīgā" - varēs vērot Šveices, Spānijas, Andoras, Slovēnijas, Ukrainas, Bulgārijas, Somijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji.

Koncertu pārraidīs tādi Eiropas mediji kā RSI Šveicē, RTVE Spānijā, YLE Somijā un citi. Sadarbībā ar Latvijas Televīziju (LTV) koncertu pārraidīs prestižais Francijas, Vācijas, Austrijas un Šveices kultūras kanāls "ARTE". Koncertu tiešraidē internetā "ARTE Live" varēs skatīties ikviens mūzikas cienītājs.

Ņemot vērā koncerta "Dzimuši Rīgā" ierakstam nepieciešamo augsto māksliniecisko kvalitāti, kā televīzijas daudzkameru režisors ir uzaicināts Pīters Maniura no Lielbritānijas raidorganizācijas BBC.

LTV 6.jūlija koncertu "Dzimuši Rīgā" plkst.22 pārraidīs tiešraidē, bet pirms koncerta plkst.21.15 tiešraidē notiks īpašs ievadraidījums.

Koncerts tiks pārraidīts arī "Eiroradio" dalībvalstīs Čehijā, Spānijā, Grieķijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā un citviet. Latvijā koncerta "Dzimuši Rīgā" tiešraidi plkst.22 varēs klausieties arī Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 3 - "Klasika". Pirms koncerta plkst.21.35 notiks sarunas ar koncerta dalībniekiem un tā veidotājiem.

Koncertā uzstāsies Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Ksenija Sidorova, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls, Daniils Bulajevs un Laima Jansone, kā arī Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris "Kremerata Baltica". Koncertā piedalīsies arī īpaši šim projektam izveidots orķestris, kurā apvienojušies mūziķi, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros. Orķestri diriģēs Andris Poga un Sirmais. Koncerta "Dzimuši Rīgā" idejas autore ir Daina Markova, režisors - Dāvis Sīmanis un scenogrāfs - Aigars Ozoliņš.

Koncerta "Dzimuši Rīgā" programma aptver plašu mūzikas un mūziķu spektru, vienkopus prezentējot izcilāko Latvijā radīto mūziku un slavenākos Rīgā dzimušos mūziķus, - folklora, koris, simfoniskā mūzika, spožākie instrumentālisti un mūsu izcilās operzvaigznes. Koncertā skanēs Riharda Vāgnera, Pētera Čaikovska, Džuzepes Verdi, Džakomo Pučinī, Artura Maskata, Georga Pelēča un daudzu citu izcilu Latvijas un pasaules komponistu skaņdarbi.

Biļetes uz 6.jūlija koncertu pieejamas "Biļešu servisa" kasēs un "Rīga 2014" kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014".

Tavs komentārs par rakstu: