• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Lielveikals "Depo" no putna lidojuma"Depo" sev izvirzītajām apsūdzībām kategoriski nepiekrīt un gatavojas izmantot visas likumā paredzētās tiesības aizstāvībai. Foto no: riga.in

Konkurences padome būvmateriālu tirgotājiem piemēro kopumā 5,78 miljonu eiro sodu

Konkurences padome (KP) par aizliegtu vienošanos būvmateriālu tirgotājiem SIA "Depo DIY" ("Depo"), AS "Kesko Senukai Latvia" un SIA "Tirdzniecības nams "Kurši"" piemērojosi kopumā 5,78 miljonu eiro naudas sodu.

Tostarp "Depo" piemērots naudas sods 3 718 323 eiro apmērā, "Tirdzniecības nams "Kurši"" – 1 145 077 eiro apmērā, bet "Kesko Senukai Latvia" – 920 618 eiro apmērā.

Pirms šī lēmuma ar būvmateriālu piegādātāju SIA "Knauf" un SIA "Norgips", kā arī vienu no lietā iesaistītajiem tirgotājiem SIA "Krūza" noslēgti administratīvie līgumi, kas paredz izbeigt tiesisko strīdu un samaksāt naudas sodu kopumā 1,6 miljonu eiro apmērā.

KP norādīja, ka uzņēmumi atkarībā no to iesaistes un pārkāpuma veida ilgstošā periodā nodrošināja saskaņotu un mākslīgi pielāgotu cenu līmeņa ievērošanu mazumtirdzniecībā "Knauf" izplatītiem ģipša, kaļķa cementa maisījumu un citiem produktiem un "Norgips" izplatītam ģipškartonam. Lietas izpētes laikā KP vērtēja "Knauf" un "Norgips", kā arī lielāko būvmateriālu mazumtirgotāju "Depo", "Kesko Senukai Latvia", "Tirdzniecības nams "Kurši"" un "Krūza" aizliegtu vienošanos esamību.

Pēc KP konstatētā, vienošanās izpaudās gan vertikālu ierobežojumu formā, "Knauf" un "Norgips" nosakot mazumtirdzniecības cenas un to līmeni katram no mazumtirgotājiem, gan arī horizontālas karteļa vienošanās formā – mazumtirgotājiem panākot savstarpēju sapratni un uzturot saskaņotu cenu līmeni "Knauf" un "Norgips" precēm mazumtirdzniecībā.

"Depo" sev izvirzītajām apsūdzībām kategoriski nepiekrīt un gatavojas izmantot visas likumā paredzētās tiesības aizstāvībai, tikmēr "Kesko Senukai Latvia" un "Tirdzniecības nams "Kurši"" lēmumu par KP piespriesto sodu vēl nav pieņēmuši.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: