• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Skaidrīte ĀbramaKonkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama noteikti varēs pamatot, kāpēc viņas vadītais kantoris ir vajadzīgs. Foto: Ieva Čīka/LETA

Konkurences padomes «lietderīguma koeficients» – mīnus 855 000 eiro

Kāds ir Latvijas valsts pārvaldes iestāžu lietderības koeficients? Uzdodiet droši šo jautājumu mūsu politiskajiem marsiešiem, jo atbildi jūs tāpat nesaņemsiet. Lai gan šaubām par šo iestāžu darbošanās pamatu bieži vien ir acīmredzams pamats. To vēlreiz apliecina tāds dīvains veidojums kā Konkurences padome (KP).

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv   

Proti, KP vadītāja Skaidrīte Ābrama ziņo, ka pagājušajā gadā KP kopumā pieņēmusi 26 lēmumus, un piecos gadījumos konstatēti konkurences tiesību pārkāpumi, par kuriem sodīti astoņi uzņēmumi.Valsts budžetā 2018. gadā ieskaitīti KP iepriekš piemērotie naudas sodi 445 613 eiro apmērā. Tas no vienas puses.

No otras puses – cik daudz naudas ir iztērēts, lai iegūtu šo nepilno pusmiljonu eiro? KP pārsvarā “baro” uzņēmumi, ko šī institūcija uzrauga. Atvainojiet, bet tas pats par sevi liek apšaubīt iestādes objektivitāti, lai gan jāatzīst, ka tā ir labāk, nekā bezkaunīgi “apēst” nodokļus.

Taču no informācijas, kas atrodama pašas KP mājas lapā (šeit) izriet, ka KP pērn ir iztērējusi 1,3 miljonus eiro budžeta apakšprogrammas “Konkurences politikas ieviešana” ietvaros.

Un tagad saliksim kopā abus šos skaitļus. Un dziedi vai raudi, bet summā sanāk 855 000 eiro. Mīnusā, protams.  

Kā šādas aritmētikas prizmā izskatās tas, ka “pērn KP atklāja divas aizliegtās vienošanās, abas bija saistītas ar uzņēmumu neatļautu darbību saskaņošanu publiskajos iepirkumos”? Viena attiecās uz meliorācijas uzņēmumiem, otra – uz biroja tehnikas apkopes un piegādes uzņēmumiem. “Kartelis” – tas skan baisi, kā akmens cirvis pa neandertālieša pauri. “Abu nozaru uzņēmumi rīkojās pēc līdzīgas shēmas – saskaņoja konkursos iesniedzamās tāmes, vienojās par dalības noteikumiem, kā arī par uzvarētāju," skaidro Ābrama. Abiem atklātajiem karteļiem piemēroti naudas sodi – kopumā 104 000 eiro apmērā.

Visnotaļ iespaidīgi. Taču grūti atrast racionālu iemeslu, kāpēc jāuztur iestāde, kura, lai valsts budžetā ieskaitītu 445 613 eiro, notērē 1,3 miljonus. Valsts vadībā esošajiem marsiešiem noteikti būs savi iracionālie argumenti.

1 Komentāri


 1. Lauku vecis
  2019-01-25

  Visiem gribās ēst un lepni dzīvot! Kāpēc gan neatļaut,ja Eiropa un Latvijas valstij tādi labi apmaksātiem to var nodrošināt. Veikalā taču pērkas, bernus skolā laiž, un tejāteri iet, tūristu kompānijas uz ekzotisku ved...

Tavs komentārs par rakstu: