• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jauniešu koris "Kamēr..."Jauniešu koris "Kamēr..." Foto: Mārtiņš Plūme/lsm.lv

Koris «Kamēr» iepazīstinās ar savu jauno māksliniecisko vadītāju

Dailes teātra Lielajā zālē jauniešu koris “Kamēr...” 28. jūnijā plkst. 19 rīko multimediālu notikumu “Viļņu jaunie atspulgi”, kurā iepazīstinās ar jauno māksliniecisko vadītāju – diriģentu Jurģi Cābuli, kurš šīs vasaras vidū kora vadību pārņems no Aivja Gretera, ziņo lsm.lv.     

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

“Koncertuzvedums “Viļņu jaunie atspulgi” ir refleksija par nenotikušajām kora 30 gadu jubilejas svinībām – šis kora “Kamēr…” mākslinieciskā vadītāja Aivja Gretera izlolotais vēstījums kļūs par atspulgu arī tukšajām koncertzālēm un nekad neizskanējušajiem koncertiem. Tajā pašā laikā “Viļņu jaunie atspulgi” būs arī stāsts par atkalsatikšanās prieku citam ar citu un klausītājiem,” skaidro koncerta rīkotāji.

Kora pašreizējo māksliniecisko vadītāju Aivi Greteru vasaras vidū nomainīs diriģents Jurģis Cābulis. Greters pieņēmis izaicinājumu no nākamās sezonas uzsākt darbu Gēteborgas operā (Göteborgsoperan, Zviedrija), un Parīzes simfoniskajā orķestrī (Orchestre de Paris). Ar kori “Kamēr…” nākamajā sezonā darbu turpinās otrais diriģents Patriks Kārlis Stepe.

Pirmajā koncertuzveduma daļā skanēs pasaulslavenu ārvalstu komponistu opusi, savukārt otrajā daļā koris godinās tos Latvijas komponistus, kuru radītie darbi veidojuši un ietekmējuši kora "Kamēr…" skaņu un repertuāru kopš 1990. gada. Koncerta režisore ir Laura Groza, scenogrāfs -8, mākslinieks Paulis Liepa, savukārt video stāstus veido jaunais kino režisors Emīls Alps. Pie diriģenta pults kora mākslinieciskais vadītājs, diriģents Aivis Greters, otrais diriģents Patriks Kārlis Stepe un diriģents Jurģis Cābulis.

Tavs komentārs par rakstu: