• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Siskjū dziedoņi"Siskjū dziedoņi". Publicitātes foto

Kormūzikas pusdienlaika koncerts «No Amerikas uz Baltijas valstīm»

Trešdien, 26. jūnijā, plkst. 13.00 Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā (Anglikāņu ielā 2) skanēs kormūzikas pusdienlaika koncerts, kurā dziedās Siskjū dziedoņi (Siskiyou Singers) no ASV Rietumu piekrastes Oregonas štata Ešlendas pilsētas.

Jau ierasts, ka vasarā Latviju un kaimiņvalstis apciemo kori no tuvākām un tālākām zemēm – bieži tie ir augsta līmeņa amatierkolektīvi. Pasaules koru dzīvē jau izveidojusies savveida globāla brālība, jo nekas nespēj vienot zemes un tautas tik vienkārši, dabiski un brīvi kā dziedāšana. Un sapazīšanās, kas sākusies koru semināros, koncertbraucienos, konkursos, bieži vien ved aizvien tālāk un plašāk.

Viens no šīsvasaras pirmajiem viesiem ir Siskjū dziedoņi. Koris sākotnēji, 1982. gadā veidojies kā Siskjū kamerdziedoņi, aktīvi piedaloties gan vietējā koncertdzīvē, gan ārzemju koncertbraucienos. Šogad Siskjū dziedoņi apciemo Baltijas valstis.

Koncertprogrammas centrālais opuss ir “Taurenītis” (Butterfly), ko koris īpaši pasūtinājis komponistei Ailenai Kotonai (Ilene Cotton). Tas veltīts japāņu diplomātam Tiunem Sugiharam (Chiune Sugihara, 1900–1986) – viņš, būdams Japānas vicekonsuls Lietuvā, palīdzēja tūkstošiem no Polijas bēgošo ebreju izglābties no holokausta. Repertuārā iekļauta arī savulaik par Atmodas himnu iedēvētā igauņu komponista Alo Matīsena (Alo Mattiisen, 1961-1997) dziesma “Atmostas Baltija”un latviešu tautasdziesma “Kas tie tādi”amerikāņu komponista Stīvena Sameca (Steven Samec) apdarē. Programmā košā virknē skanēs dažādu tautu mūzika – gan amerikāņu un afroamerikāņu spiričueli, gan kvēkeru himnas.

Ieeja koncertā bez maksas!

Tavs komentārs par rakstu: