• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Globuss, pase un lidmašīnas modelisŠodien drošāk ceļot tā... Attēls: Shutterstock

Koronavīruss «atbrīvojis» trīs valstis jeb Jo vairāk vīrusu še atradīsim, jo brīvāk ceļosim

No frontes līnijas pienācis biļetens par kārtējo varoņdarbu, ko paveicis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). No 2. septembrī aktualizētās informācijas izriet, ka mūsu epidemiologiem ir izdevies ar koronavirsaiti vienoties par to, ka droši var mainīt slieksni, nosakot, pēc kuru valstu apmeklēšanas nepieciešama obligāta pašizolācija.

Dzintars Zaļūksnis

Rezultātā SPKC (un, protams, tam paklausīgi seko arī Krišjāņa Artura Kariņa valdība) ir mīkstinājis nosacījumus, un turpmāk pašizolācija būs jāievēro, ieceļojot no valstīm, kur epidemioloģiskā situācija nav sliktāka kā Latvijā – proti, 14 dienu kumulatīvais “Covid-19” saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir 25 – nevis 16, kā bija iepriekš.

Vai nu ir tāda vienošanās ar koronavirsaiti, vai nav, bet pats par sevi uzprasās secinājums: jo vairāk koronavīrusu mēs te, iekšzemē, atradīsim, jo brīvāk varēsim ceļot pa pasauli.

Bet uzreiz pēc sliekšņa mainīšanas Latvijas ceļotājiem ir atvērušās vēl trīs Eiropas valstis blakus joprojām pilnīgi tīrajam Vatikānam – Kipra, Somija un Lihtenšteina.

Uz pārējo Eiropu – ieskaitot kaimiņus lietuvjus un ēstus – rekomendēts nebraukt. Bet, ja tomēr brauksiet, pēc atgriešanās būs jādodas 10 dienu pašizolācijā. Jā, ievērojiet, ka SPKC kā īpaši toksiskas uzsver Krieviju un Baltkrieviju. Tur jums patiesi nav ko meklēt!

Šis saraksts ir spēkā no 3. oktobra līdz 9. oktobrim. Pārrunas ar koronavīrusu vadoņiem turpinās, un nākampiektdien gaidām jauni rezultāti.

Tavs komentārs par rakstu: