• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
D vitamīna avotiD vitamīna avoti, tostarp tādi, ko pieņemts uzskatīt par "neveselīgiem". Attēls: Shutterstock

Koronavīrusu sekmīgi «nomāc» D vitamīns

ASV Bostonas universitātes (Boston University) pētnieki secinājuši, ka D vitamīna pietiekams daudzums organismā ļauj būtiski samazināt nelabvēlīga iznākuma riskus, inficējoties ar jauno koronavīrusu. Pētnieku darba rezultāti publicēti žurnāla "PLOS One"  elektroniskajā versijā un zināmā mērā izskaidro arī to, kāpēc Latvijā kovidsituācija ir vieglāka nekā citās Eiropas valstīs.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Pētnieki ņēma asins paraugus 253 ar “Covid-19” hospitalizētiem pacientiem un serumā izmērīja 25-hidroksivitamīna D līmeni – tas ir D vitamīna marķieris. 74% pētījuma dalībnieku slikmīcā bija nokļuvuši ar smagu “Covid-19” norises gaitu, bet pietiekams D vitamīna daudzums organismā bija 32,8%. Cilvēku grupā līdz 40 gadu vecumam netika konstatēts neviens nāves gadījums, kamēr infekcija izrādījās letāla 16,3% pacientu, kas bija vecāki par 40 gadiem.

Tikai 9,7% mirušo pacientu organismā bija pietiekams D vitamīna līmenis. Savukārt 20% mirušo D vitamīna organismā bija krietni par maz.

“Šis pētījums dod tiešus pierādījumus tam, ka D vitamīna pietiekamība var samazināt sarežģījumus [..] un galu galā mirstību [no koronavīrusa izraisītās slimības] “Covid-19”,” skaidro viens no pētījuma autoriem Maikls Holīks (Michael Holick).

Cilvēka organisms D vitamīnu spēj izstrādāt saules gaismas iedarbībā. D vitamīna deficīts izraisa rahītu un var rasties jebkuram cilvēkam, kas praktiski nepārtraukti nēsā ādu nosedzošu apģērbu vai izmanto aizsargkrēmus pret saules stariem, bet īpaši tad, ja slēgta apģērba nēsāšana tiek apvienota ar aizsargkrēma ziešanu uz sejas.

D vitamīna līmeni organismā palīdz uzturēt atsevišķi pārtikas produkti, no kuriem turīgajā Eiropā ir pieņemts atteikties to neveselīguma dēļ, turpretim Latvijā tie joprojām ir populāri: neattaukots piens un tā produkti, olu dzeltenumi, treknas zivis, sarkanā gaļa, rupja maluma milti u.c.         

Tavs komentārs par rakstu: