• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jānis Kloviņš pie Rātsnama ieejasJānis Kloviņš pie Rātsnama ieejas. Foto: Renārs Koris/lsm.lv

Kovidgada rīdzinieks – biologs Jānis Kloviņš

Rīgas domes balva “Gada rīdzinieks 2021” piešķirta profesoram, bioloģijas doktoram Jānim Kloviņam par “izciliem panākumiem zinātnē, lai pasargātu cilvēku veselību un dzīvību “Covid-19” pandēmijas apstākļos”, ziņo lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Balvu profesoram Kloviņam pasniedza 18. novembrī Rīgas domes svinīgajā sanāksmē, kas bija sasaukta par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienai.

“Man jāsaka, ka šo balvu vairāk uztveru nevis kā atzinību sev, bet atzinību zinātnei. Un Latvijas zinātnieki kaut kādā mērā ir koncentrējušies tieši Rīgā. No nelaimes, kas mums ienākusi kā pandēmija, izeju ir raduši tieši zinātnieki. Un arī šeit, Latvijā, pagājušajā gadā, kad mēs sanācām kopā ar vienu domu – kaut ko darīt, kaut ko palīdzēt – tas nebija atsevišķs cilvēka lēmums, tā bija daudzu iesaistīto organizāciju un cilvēku kopdarbība, saņemot balvu, sacīja Kloviņš.

Atzinības rakstu “par pašaizliedzīgu, atbildīgu un profesionālu darbu sabiedrības veselības labā “Covid-19” pandēmijas apstākļos” saņēma epidemiologs un blogeris Ņikita Trojanskis. Savukārt par aktīvu darbību “Covid-19” pandēmijas laikā, “sniedzot iespēju baudīt neierastas un kvalitatīvas kultūras norises epidemioloģiski drošos apstākļos”, Atzinības rakstu piešķīra kultūrtelpas “Hanzas perons” vadītājai Ievai Irbinai.

Tavs komentārs par rakstu: