• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pāris skūpstās ar maskām uz sejasJa nevarat neskūpstīties, tad dariet to tā! Foto: iakovenko123/Depositphotos

«Kovidlaikos» visdrošākais seksa veids – dzīvot bez seksa

Ja jūs svēti ticat (par to nav jākaunās – ticība mūslaikos atgriežas cieņā), ka “Covid-19” patiešām ir tik bīstams un lipīgs, ka bailēs no šīs kaites ir vērts upurēt burtiski visu, tad jums ir pienācis laiks mainīt arī savus seksuālos paradumus, pareizāk sakot, cilvēces un savas nemirstības glābšanas vārdā... atteikties no seksa. Vismaz uz laiku, kamēr valda kovidpanika.  

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Zinātnieki ir apstiprinājuši, ka koronavīruss SARS-CoV-2 neizplatās dzimumceļā. Tomēr, brīdina speciālisti, ar kovidu inficēties seksa laikā ir vieglāk par vieglu – īpaši, ja partneri nedzīvo kopā. Vairāku valstu varas iestādes pat ir izstrādājušas īpašas seksa rekomendācijas. Iespējams, šie ieteikumi pat šolaikus liksies drusku pārspīlēti, taču tiem ir stingrs zinātnisks pamats. Un zinātnei, kā mūs pārliecina propaganda, ir jātic!    

Tā Ņujorkas štata Veselības departaments (New-York Sate department of Health) ir publiskojis paša izstrādātus seksa noteikumus, un galvenais starp tiem skan: vakcinējieties! Sak, tas ir visvienkāršākais veids, kā no kovida pasargāt gan sevi, gan savu partneri. Pēdējā kovidstatistika gan rāda, ka ne viss ir tik vienkārši, un tomēr... Ņujorkas veselības sargi apgalvo, ka jau divas nedēļas pēc otrās potes var droši doties uz randiņiem, bet akta laikā var pat nevilkt uz mutes un deguna masku! Turklāt, kā apgalvo rekomendāciju autori, tas strādā arī gadījumos, kad runa ir par randiņu ar svešinieku vai piedalīšanos grupveida seksā.

Turpretim nepotētam cilvēkam, uzskata Ņujorkas Veselības departamenta speciālisti, ar seksu nāksies nodarboties maskā, izvairoties no skūpstiem, orālā un anālā [!] seksa.

Aizgājušā pavasara nogalē līdzīgs dokuments parādījās arī Kanādas lielākās pilsētas Toronto vietnē internetā. Arī Toronto mērija ir izstrādājusi savus noteikumus par to, kā mīlēties, minimizējot kovidriskus. Partneriem, kas dzīvo kopā, uzskata Toronto speciālisti, nevajadzētu īpaši uztraukties. Turpretim tiem, kam patīk mainīt partnerus, visdrošākais esot bezkontakta sekss.

Lieta tāda, ka kovids izplatoties ar šķidruma pilieniem [pēdējie pētījumi gan apstiprina, ka drīzāk ar aerosolu], proti, lielākais risks rodas tuvu kontaktu gadījumā, tostarp sarunājoties, šķaudot, klepojot. Nav kontaktu – nav inficēšanās briesmu! Tāpēc tiem, kam patīk vienreizēji seksuālie kontakti (tostarp iepazīšanās vietņu lietotājiem) ieteicams uz laiku pāriet pilnīgā tiešsaistē (online). Pandēmijas laikā viņiem labāk praktizēt videorandiņus, virtuālo seksu un vispār saziņu veikt tikai internetā.

Ja tomēr bez dzimumsakariem dzīve rādās draņķīga, kovidspeciālisti iesaka maksimāli nodrošināties: lietot prezervatīvus [!], noteikti mazgāt rokas pirms un pēc seksa (nav nozīmes, vai runa ir par vienas nakts sakariem vai seksu ar pastāvīgu partneri), dzimumakta laikā uzvilkt sejas maskas un atteikties no skūpstiem. Turklāt eksperti iesaka izvēlēties pozas, kurās var izvairīties no seju kontakta.

Tāds pats viedoklis par seksa pozām ir arī Britu Kolumbijas štata (Austrālija) varas iestādēm, kuras cita starpā atgādina, ka svarīgi ar ziepēm mazgāt seksa spēļmantiņas un neizmantot tās kopīgi ar daudziem partneriem.

Visbeidzot, seksuālās audzināšanas lietā malā nav palikusi arī Vispasaules veselības organizācija (World Health Organization, WHO), kuras speciālisti brīdina:  jebkāds seksuāls akts ir saistīts ar ciešu kontaktēšanos un tātad palielina risku inficēties ar koronavīrusu. Izņēmums ir partneri, kas dzīvo zem viena jumta un ievēro pretinfekcijas noteikumus. WHO eksperti arī uzskata, ka līdzcilvēka veselību neapdraud, piemēram, masturbācija.

Rezumējot to visu, varam izdarīt dažus secinājumus: 1) pret kovidinfekciju droši seksuālie kontakti var būt starp cilvēkiem, kuri kopā atrodas karantīnā vai dzīvo vienā mājoklī; 2) nekādu risku nav masturbācijai vai seksuālai atturībai; 3) pilnīgi drošs sekss var notikt ar telefona vai video starpniecību.    

Bet visdrošāk ir par seksu aizmirst. Tas tikai pirmajā brīdī šķiet grūti – jūs taču jau esat paspējuši aizmirst par savām vēl pavisam nesenajām tiesībām un brīvībām, kuras jums ir atņemtas...

Tavs komentārs par rakstu: