• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jaunieši maskās sūc vienu kokteiliJaunā realitāte. "Normāls" randiņš kovidpanikas laikā. Foto no: azbigmedia.com

«Kovidpadomi» tiem, kas domā ar savu galvu

Nemirstīgos un tos, kas uzskata, ka totalitārisms ir pieņemams līdzeklis “pandēmijas” ierobežošanai, lūdzu tālāk nelasīt. Nevēlos jūs kaitināt. Jūs paši zināsiet, kas jums nāk par labu. Bet pārējiem vispirms ieteikšu: ja jums kāds apgalvo, ka šobrīd ir kāds absolūti uzticams eksperts “Covid-19” jautājumos, paša veselības dēļ aizskaitiet līdz 10 un... neklausieties, lai kā jums to gribētos.   

Dzintars Zaļūksnis

Kāpēc nevajadzētu ticēt tiem, kas uzdodas par ekspertiem? Manuprāt, pietiek uzdot loģisku un pašā virspusē gulošu jautājumu: kā tiek ĀRSTĒTI “Covid-19” slimnieki? Big Pharma jau gadu cenšas izstrādāt vakcīnas, t.i., pūlas uzlabot PROFILAKSI bet kas mums ir zināms par zālēm pret ļauno kovidu? Plaušu ventilēšana? Atvainojiet, bet tas ir slimības simptomu atvieglošanas nevis ārstēšanas paņēmiens – līdzīgi, kā universāla asins nolaišana, kas tika praktizēta Viduslaikos.

Britu karaliskā raidorganizācija BBC vēl septembrī uzsvēra: “No visām izmēģinātajām [pretkovida] zālēm ir pierādīts, ka tikai steroīdi glābj dzīvību, un atklājums ir bijis nozīmīgs sasniegums cīņā pret koronavīrusu.” Konkrēti runa ir par diviem steroīdu grupas medikamentiem –  dexamethasone un hydrocortisone. Bet kas ir steroīdi un kādas var būt to blaknes, katrs var papētīt pats.

Mūsu labieši beidzot ir sagaidījuši Big Pharma izstrādātās vakcīnas un jau šogad sākšot mūs imunizēt. Ja kas, masu vakcinēšana ir sākusies arī Krievijā (krievu valodā sk. šeit). Tā ka varam uzskatīt: “Covid-19” oficiālā profilakse beidzot ir izkustējusies no “viens eksperts teica” punkta. Vai tas nozīmē, ka labieši atteiksies no totalitārām un neloģiskām koronavīrusa ierobežošanas metodēm? Pagaidām izskatās, ka tieši otrādi: kāda bijusī veselības ministre apgalvo, ka vakcinēties nāksies visiem, kas gribēs staigāt bez maskām vai ceļot. Cik tas būs brīvprātīgi, spriediet paši.

Par vakcinēšanu šobrīd iespējams dzirdēt galējus viedokļus, kuros bieži vien racionālu kodolu sameklēt grūti.

Fakts ir tāds, ka no vairākuma briesmīgāko pagātnes sērgu cilvēci ir glābusi tieši vakcinēšana. Taču fakts ir arī tāds, ka mūsdienu tehnoloģijas palielina risku vakcīnu izmantošanai ne visai tīriem mērķiem. Un ne vienmēr šādas aizdomas ir sazvērestības teorijas.

Tomēr ir dažas lietas, kas kovidsērgas sakarā ir daudzmaz ticamas. Nu, vismaz uzskats, ka tās ir ticamas, neradīs potenciālu kaitējumu organismam.          

1) Vīrusi tā vienkārši pa gaisu nelaidelējas, kā transportlīdzekli tie izmanto sīkus pilienus; 2) ārpus telpām neviens vīruss jums netiks klāt, ja vīrusa nēsātājs jums neuzšķaudīs vai neuzklepos no attāluma, kas nav lielāks par 1,5-2 metriem; tāpēc, piemēram, braukt vienam pašam auto ar masku uz sejas nav gudrības pazīme; 3) elpojot maskā, tajā tiek radīta mitra vide, kurā lieliski vairojas visi iespējamie mikrobi; 4) izmetot izlietotu masku, kur pagadās, jūs palielināt infekciju (ne tikai koronavīrusa) izplatīšanās risku; 5) nepārspīlējiet ar roku dezinficēšanu – kovidpanika kādreiz beigsies, bet rokas jums būs vajadzīgas visu mūžu; 6) konfliktējot ar tiem, kas, jūsuprāt, pārspīlē savas bailes no “Covid-19”, jūs neko neiegūsiet, jo viņu bailes pašlaik atbalsta vara.

Samazināt iespēju noķert koronavīrusu un/vai aizkavēt tā iekļūšanu jūsu organismā var: 1) rūpīga roku mazgāšana ikreiz, kad atgriežaties mājās; 2) viedtālruņa ekrāna regulāra dezinficēšana ar spirtu saturošiem šķīdumiem; 3) sejas (īpaši acu) neaizskaršana ar netīrām rokām; 4) vitamīna C un – it sevišķi – D uzņemšana; 5) svaigi dārzeņi un augļi uzturā; 6) melno piparu un citu garšvielu lietošana; 7) telpu vēdināšana; 8) pastaigas ārā; 9) izvairīšanās no ļaužu pulcēšanās vietām.

Un svarīgākais – saudzējiet nervus! Neiedomājieties, ka esat nemirstīgi un to, ka kāds neapzinīgais jums šo nemirstību var atņemt. Tās nu gan ir pilnīgas blēņas! 

Tavs komentārs par rakstu: