• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ārsts ar kovidšļirciŠobrīd neviens vairs nevar būt drošs, vai "kovids" tiešām tiek ārstēts, vai tikai izplatīts. Foto no: timesofindia.indiatimes.com

«Kovidšova» politiskās ievirzes kulminācija

Jūs šaubāties, vai kovidšovs ir tīri politiska padarīšana? Toties Veselības ministrija (VM) un tās lielā priekšniece, šā šova scenārija līdzautore un līdzproducente Ilze Viņķele godīgi rāda, ka šis pasākums ir un paliek tīri politisks. Vai gan citādi izsludinātā otrā viļņa kulminācijā viņa atļautos samazināt algas daļai medicīnas darbinieku?   

Dzintars Zaļūksnis

“Maskas! Ziepes! Divi metri! Palieciet mājās!” brēc Viņķele un viņai uzticamie propagandisti. “Covid-19” testēšana rit pilnā sparā – tā, ka katrs kovidpanikas nobaidītais pilsonis vairs nemaz nevar bez maksas notestēties. Slimnīcu kovidvietas sekmīgi pildās, vājiniekiem tiek mērīta temperatūra, dots skābeklis un zāļu tējas. Kovidkonveijers strādā 24 stundas diennaktī, un aiz tā rindās drūzmējas citu slimību piemeklētie, daļa no kuriem savu kārtu tā arī nesagaidīs.

Tajā pašā laikā  Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) atklātā vēstulē “pauž neizpratni un bažas par Veselības ministrijas centieniem ignorēt nopietnus trūkumus jaunajā ārstniecības personu darba samaksas modelī”.

LVSADA padome izskatījusi VM mājas lapā pieejamo informatīvo ziņojumu Par jaunas ārstniecības personu darba samaksas kārtības izstrādāšanu (šeit). Rūpīgi analizējot šo ziņojumu, LVSADA padome konstatējusi: “tas satur virkni nepatiesību par esošās darba samaksas sistēmas trūkumiem, kā arī vairākus nopietnus, veselības aprūpes nozari apdraudošus riskus, kas sekotu jaunās kārtības ieviešanai: 1) labāko speciālistu aiziešana no valsts sektora; 2)  būtiska darba samaksas samazināšana jaunākajam medicīniskajam personālam; 3) Darba likumā un citos tiesību aktos paredzēto piemaksu liegšana ārstniecības personām; 3) birokrātijas pieaugums; 4) personas datu aizsardzības pārkāpšana; 5) izvairīšanās no likumā noteiktās darba samaksas paaugstināšanas nozares darbiniekiem 2020. un 2021. gadā.”

18. septembrī notikušajā Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Veselības aprūpes nozares apakšpadomes (VANA) sēdē LVSADA par ir informējusi gan VM, gan darba devēju pārstāvjus. LVSADA konstatē, ka nevienu no arodbiedrības aizrādījumiem pēc būtības nav atspēkojuši ne darba devēji, nedz arī VM.

Mēs taču verbāli paužam atbalstu mediķiem, kuri atrodas kovidierakumu pirmajās līnijās!

Un nu LVSADA ir pārsteigta, konstatējot, ka VM “iesniegusi izskatīšanai valdībā Ziņojumu (VSS – 897), kurā LVSADA viedoklis par konkrētajiem trūkumiem nav atspoguļots un paši trūkumi nav novērsti”.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris secina: “Izskatās, ka Veselības ministrija grib iepriecināt nozares darbiniekus ar algu samazināšanu māsu palīgiem, Darba likumā paredzēto piemaksu liegšanu, izvairīšanos no likumā paredzētās darba samaksas paaugstināšanas un birokrātijas audzēšanu. Patiesi, dāvana Helovīna stilā!”

Helovīns ne Helovīns, bet masku šovs turpinās, un iesaistītajai publikai tiek izvirzītas arvien jaunas un jaunas – tostarp neloģiskas un pat absurdas – prasības. Bet šā virtuālā kariņa ierindniekiem jāsamierinās ne tikai ar koka automātiem un granātu mulāžām, bet arī mazāku samaksu par “atrašanos frontes priekšējās pozīcijās”.

Kas gan tas viss ir, ja ne politika? Tīri netīra politika.  

Tavs komentārs par rakstu: