• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sieviete ar sevas vairogu un maskuTikai tā! Foto no: amazon.com

«Kovidspīdzināšana» kļūst rafinētāka: valdība noniecina sejas vairogus

No 3. februāra pārdevējiem kasieriem, apdrošināšanas aģentiem un citiem darbiniekiem, kas ik dienu kontaktējas ar desmitiem un pat simtiem cilvēku, dzīve, precīzāk, elpošana kļūst smagāka: Ministru kabinets ir oficiāli noniecinājis sejas vairogus, ļaujot tos izmantot tikai kopā ar sejas maskām.

Dzintars Zaļūksnis

Ja jūs vaicāsiet, kādi pētījumi un pierādījumi ir šāda lēmuma pamatā, jūs, protams, atbildi nesaņemsiet – tādu nav! Piemēram, Daniela Pavļuta vadītā Veselības ministrija (VM) “skaidro”: “šobrīd ir pierādīts, ka gan vienreizlietojamo medicīnisko sejas masku, gan daudzreizlietojamo nemedicīnisko sejas masku lietošana samazina risku pārnest “Covid-19” infekciju no cilvēka uz cilvēku. Savukārt sejas vairogu efektivitāte nav pierādīta”.

Klau, Veselības ministrija un Pavļuta kungs personīgi! Es piedāvāju jums darījumu: samaksājiet man 495 580 eiro, un es pierādīšu! Ne īpaši pārliecinoši, bet ne sliktāk, kā citi jūsu kovidpētnieki (šeit). Samaksāsiet vēl mazliet – nē, miljonu man nevajag, pietiks ar 991 160 eiro – izpētīšu arī to, kāpēc lielveikalu kasieri-pārdevēji, nu jau kopš pērnā pavasara savās vietās sēžot ar plikiem vairogiem uz sejas, īpaši neslimo. Precīzāk sakot, nav dzirdēts, ka slimo.

Samaksāsiet vēl 495 580 eiro, un es pierādīšu, ka visi šie cilvēciņi sen jau ir zombiji. Varbūt pat filmiņu uztaisīšu, piemēram, “RIMI zombijapokalipse”.

Nu, kā tad būs, deal*, mister Pavļut?

Citādi man ir žēl cilvēku, kuri caurām dienām raujas vīrusu pilnās tirdzniecības zālēs, un tagad vēl jūs viņiem cierējat atņemt kādu kubikmetru jau tāpat ne īpaši tīrā gaisa. Jūs nemaz neesat empātisks?    

Novērtējiet, es neapšaubu jūsu apgalvojumus, ka “mutes un deguna aizsega lietošanas mērķis sabiedriskās vietās primāri ir novērst “SARS-CoV-2” piesārņoto elpošanas ceļu pilienu nokļūšanu apkārtējā vidē, tādēļ mutes un deguna aizsegam cieši ir jāpieguļ sejai, ko nodrošina sejas maska, savukārt gar vairoga malām elpošanas ceļu pilieni brīvi nokļūst apkārtējā vidē”. Dzi, patiešām?

Nu, neesiet sīkstuļi, samaksājiet man par pētījumu, un saņemsiet labu labos argumentus. Pagaidām ar tiem jums ir stipri par knapu. Protams, ja jūs vienkārši ņirgājaties, tad argumenti nav vajadzīgi. Bet tā tak nebūs tiesa!

*Deal – no angļu val.: līkop!

Tavs komentārs par rakstu: