• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Skolnieciņi sejas maskās.Jaunā paaudze augs jaunās realitātes apstākļos. Foto: mk.gov.lv

«Kovidziema» iestājas arī skolās, bet kultūrā tā vienkārši nebeidzas

No 11. oktobra nosakot kovidziemas režīmu un faktiski noliekot uz ausīm visu sabiedrību, Krišjāņa A.Kariņa lidojošā sile, protams, nav aizmirsusi arī jauno paaudzi, kurai no bērna kājas jāiepotē jaunā normalitāte. Un, dabiski, parūpējusies arī par kultūru, kura varētu palikt pēdējais vecās domāšanas bastions, tāpēc nīdējama ārā sevišķi konsekventi.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Skolas arī pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas turpinās darbu klātiene, mierina K.A.Kariņš un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Tikai skolēniem tajās būs obligāti jālieto sejas maskas. Nu, jā, un būtiski tiks samazināts interešu izglītības nodarbību apjoms. Bet tas jau štrunts, galvenais, ka mācības notiek!

Tātad: 1)skolotājiem un skolēniem, neatkarīgi no izglītības pakāpes, visās telpās būs jālieto sejas aizsargmaskas; 2) skolēnu testēšana notiks vismaz reizi nedēļā; 3) netiks organizētas nodarbības ārpus skolas, piemēram, ekskursijas, muzeju apmeklējumi, arī interešu izglītības nodarbības.

Sporta stundas arī turpmāk skolās varēs notikt gan zālē, gan ārā, savā skolā bērni varēs darboties arī sporta pulciņos. Turpretim sporta nodarbības ārpus savas izglītības iestādes, piemēram, sporta skolās, nodarbības varēs notikt ārtelpās, un valdība noteiks skolēnu skaitu grupā. Sporta skolu telpās nodarbības varēs notikt tikai individuāli.

Savukārt kultūras ministrs Normunds Puntulis var būt varen gandarīts par to, ka kultūras nozarē faktiski nekas nemainās – viss, ko varēja nojaukt, jau ir sekmīgi nojaukts. Tāpat kā līdz šim, arī ārkārtējās situācijas laikā kultūras pasākumi drīkstēs notikt tikai zaļajā (t.i., sertificētai publikai paredzētā) režīmā un ierobežojot apmeklētāju skaitu līdz 60% no kapacitātes, bet – uzmanību, jaunums! – ar obligātu masku lietošanu.

Paldies dārgajai valdībai, ka nepotētiem cilvēkiem vismaz atļauts iegādāties grāmatas un, lai arī ierobežoti, tomēr izmantot bibliotēkas!

Atgādinām, ka ārkārtējā situācija ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus. Ārkārtējo situāciju izsludina Ministru kabinets uz noteiktu laiku, bet ne ilgāku par trim mēnešiem. Ministru kabinetam ir tiesības, ja nepieciešams, pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Saeima no šā procesa ir izslēgta. Kas to ir izslēdzis? Nu, pati Saeima taču!

1 Komentāri


 1. Tauta
  2021-10-09

  Ja nepatīk, Saeimu un kariņa ākstus var likumīgi atlaist pa mēnesi, jāparaksta Centra partijas ierosinātais referendums www.latvija.lv/pv Parakstus var savākt pāris dienās, ja tauta gribēs. Vid EDS 1. martā pa vienu dienu ielogojas 300 000. Referendumam vajag tikai 155 000 parakstu. Autorizācija - internetbanka. Uz priekšu!

Tavs komentārs par rakstu: