• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Sieviete ar masku baznīcāKurš teiks, ka šāda cīņa pret "Covid-19" nav gana efektīva? Foto no: kurier.at

«Kovidzinātne»: «ticības apliecinājums» vai tomēr pierādījumi?

Reliģija un zinātne metodikas ziņā ir pilnīgi antipodi. Reliģijas pamatā ir TICĪBAS apliecinājums. Savukārt zinātnes adepti allaž ir lepojušies ar saviem PIERĀDĪJUMIEM. Nelienot svešā lauciņā, reliģija un zinātne ir daudzmaz sadzīvojušas. Taču “Covid-19” šo mierīgo līdzāspastāvēšanu ir izjaucis.  

Dzintars Zaļūksnis 

Lai cik tas nebūtu dīvaini (bet varbūt tomēr likumsakarīgi?), sāncensību nav izturējusi zinātne. Vai esat pamanījuši, ka tā vietā, lai gādātu pierādījumus svarīgākajām tēzēm, zinātne ir sākusi blefot – pieprasīt sev TICĪBAS apliecinājumu?

Zinātnieki laiku pa laikam mēdz visai sarkastiski teologiem prasīt pierādījumus, ka Dievs eksistē. Tā, protams, ir tīša muļķība, jo ticībā nekas nav jāpierāda. Taču šāda pavilkšana uz zoba, esmu pārliecināts, nevienam par sliktu nenāk. Tieši otrādi, neļauj prātam dzīvot kūtrumā.

Tomēr citādi ir, ja zinātnieki, nespēdami savākt pierādījumus saviem apgalvojumiem, sāk prasīt skeptiskajai publikai, lai tā apliecinātu savu ticību zinātnei.

Tā jau ir absolūti nekorekta rīcība, kas vēstures gaitā ir izraisījusi dažādas kaitīgas un pat nāvīgi bīstamas parādības –, lai minam kaut vai sifilisa “ārstēšanu” ar dzīvsudraba smērēm līdz pat 20. gadsimtam (šeit) vai kosmētiku ar radioaktīvo rādiju (Tho-Radia krēmi un pūderi 20. gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados, šeit), Arī jaunākos laikos: kā jūs domājat, kur ir pazuduši pavisam nesen tik modīgie bezholesterīna pārtikas produkti?

Zinātnieki pietiekami bieži mēdz kļūdīties, bet kļūdas kompensē ar jauniem atklājumiem (pierādījumiem), un reizēm šie atklājumi liek pārskatīt tradicionālos uzskatus. Taču kļūdu iespēja jebkurā gadījumā saglabājas.

Tā tas ir arī jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 gadījumā. Pieņemsim, ka tas ir pietiekami izpētīts, lai nošķirtu no tradicionālās gripas vīrusa. Pieņemsim. Taču, visas pasaules zinātnei jau vairāk nekā gadu ņemoties ap SARS-CoV-2, nav atbildēti pat svarīgi pamatjautājumi. To vietā mums LIEK TICĒT, ka šis ir nebijis gadījums, kad slimošana un inficēšana var notikt bez simptomiem, LIEK TICĒT, ka “Covid-19” kaut kādā ziņā (kādā?) ir īpaši bīstams un lipīgs, LIEK TICĒT, ka šī unikālā sērga ir apturama ar tīri sociāliem ierobežojumiem...

Joprojām nav īsti skaidrs, kā ārstēt saslimušos, toties tiek izstrādāta vesela kaudze ar vakcīnām –, it kā aizmirstot, ka, piemēram, gripa joprojām ir aktuāla par spīti visām potēšanām. Kāpēc tā? Un vai tiešām mūsdienu tehnoloģijas ļauj tik ātri pārbaudīt visus ar šīm vakcīnām saistītos blakusefektus? Neviens zinātnieks uz šiem jautājumiem nav atbildējis. Un jūs gribat, lai es jums TICU? Sevišķi pēc tam, kad jūs ignorējat pēc vakcinācijas mirušos 23 norvēģu seniorus?

Tad jau labāk aiziešu uz baznīcu un nolikšu svecīti pie svētā Nikolaja. Teologi vismaz darbojas savā lauciņā. Bet zinātniekiem šajā brīdī vajadzētu justies neērti.   

1 Komentāri


 1. Edgars
  2021-01-17

  https://www.bitchute.com/video/MrxKnZX3oBt8/ videomateriālā interesanti fakti liek pārdomāt notiekošo.

Tavs komentārs par rakstu: