• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Krasnojarskā sportisti sacentīsies par Ziemas Universiādes 76 apbalvojumiem

Krasnojarskā sportisti sacentīsies par ziemas Universiādes 76 apbalvojumiem

Drīz Krasnojarskā, kas atrodas Sibīrijas centrā, sāksies 2019. gada pasaules ziemas Universiāde, kurā būs pārstāvēti 11 sporta veidi.

Andris Tatarovs, īpaši InfoTOP.lv

Studentu sacensībās piedalīsies 1745 sportisti no gandrīz 40 pasaules valstīm. Vai Krievijas sportistiem izdosies atkārtot 2014. gada ziemas olimpisko spēļu triumfu Sočos un kļūt par pirmajiem medaļu sarakstā, pierādot savu ziemas sportisko raksturu? Skatīsimies un izdarīsim likmes uz labākajiem.

Universiādē Krasnojarskā tiks pārstāvētas olimpiskās un neolimpiskās disciplīnas, sacensību programma no 2. līdz 12. martam ir vēl plašāka nekā Soču olimpiskajās spēlēs!

39 valstu pārstāvji piedalīsies kalnu slēpošanas sacensībās: sešas – hokejā, 14 – biatlonā, 26 – distanču slēpošanā, 12 – kērlingā, 37 – ātrslidošanā, 23 – hokejā, 21 – šorttrekā, 20 – sporta orientēšanās,  28 – snovbordā. Kopumā sagaidāmi 1745 dalībnieki.

Būs 956 starptautiski atzīti tiesneši no visas pasaules, tajā skaitā 273 tiesneši no Krasnojarskas reģiona.

Iepriekš ziemas Universiādes nenotika ne PSRS, ne arī Krievijā. 1973. gadā vasaras Universiāde notika Maskavā, bet 2013. gadā – Kazaņā.

Krasnojarskas Universiādes vēsture sākās 2012. gadā, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Владимир Путин) apstiprināja sagatavošanās plānu šim pasākumam. Krasnojarskas sāncensis cīņā par tiesībām uzņemt ziemas Universiādi bija Šveices Valē kantons.

Starptautiskā studentu sporta federācija (Fédération Internationale du Sport Universitaire, FISU), kuras presidents ir Klods Luī Galjēns (Claude-Louis Gallien), Briseles sanāksmē izvēlējās Sibīrijas pilsētu. Tas sakrita kā ar Sibīrijas ģeogrāfiskā centra vēlmi, tā arī ar Krievijas iespējām izveidot izcilu infrastruktūru šīm spēlem. Šodien pilsētu Jeņisejas krastos grūti pazīt!

Teritorijas ziņā Krievija ir vislielākā valsts, kur lielākajā teritorijas daļā ir gara un dziļa ziema. Zināms, ka tieši Sibīrijā iespējams nodarboties ar visiem ziemas sporta veidiem, skaidri sajust, ka “sals” un “ziema” ir ne tikai pamatotas asociācijas ar Krieviju, bet arī īpašas vērtibas Krievijas kultūras pamatos.

Sportisti no desmitiem valstu piedalīsies Krasnojarskas sporta svētkos, kuru galvenā vērtība ir pārvarēt nacionālās un reliģiskās atšķirības, kā arī vienot cilvēkus un valstis.

Jebujrš students ir laipni lūgts ziemas Universiādes studentu štābos, kuri ir pilnībā depolitizēti.

Spēļu simbols ir  Sibīrijas laikas šķirnes suns un 2019. gada ziemas Universiādes logotipa burts “U”, kas asociējas ar ledus blāķi, kura rupjās malas liecina par Sibīrijas sūro dabu, klintīm, sniega nogazēm un spēcīgo Sibīrijas raksturu.

Protams, lai spēcīgākie uzvar godīgā cīņā, un arī Krasnojarskā gribētos redzēt Latvijas slavenos skeletonistus – brāļus martinu un Tomasu Dukurus.

1 Komentāri


 1. Anna
  2019-02-24

  Kādos sporta veidos Latvija piedalīsies , jeb sankcijas neatļauj ?

Tavs komentārs par rakstu: