Kevins Lankinens vārtosNeviens no krievu superuzbrucējiem 24 gadus veco Kevinu Lankinenu pārspēt neprata. Foto: IIHF

Krievija 0-1 Somija. Kad «zvaigznes» met, bet iemet somi

Pasaules hokeja meistarsacīkstēs neparasti “zvaigžņotā” Krievijas izlase lika vilties visai milzīgajai fanu armijai: pusfināla mačā krievi tā arī nespēja ne vienu vienīgu reizi pārspēt somu vārtsargu un piedzīvoja zaudējumu ar 0-1, ceturto gadu pēc kārtas neiekļūstot finālā.

Pat tad, kad ceturtdaļfināla spēlē Krievijas valstvienība tikai ar lielām grūtībām spēja uzvarēt necik pārliecinošu sniegumu nerādošo ASV izlasi, Krievijas izlases treneri un līdzjutēji acīmredzami uzskatīja, ka gaidītais fināls Krievija-Kanāda viņiem jau kabatā. Pat pēc otrās trešdaļas, kurā krievu uzbrucējiem tā arī nebija izdevies pārspēt somu vārtsargu Kevinu Lankinenu, kaimiņzemes žurnālisti rakstīja, ka somi jau esot paguruši un ilgi tādu aizsardzību “neizvilkšot”. Somi nepagura, izturēja unn 51. minūtē “ieskrāpēja” ripu lieliski spēlējošā Andreja Vasiļevska (Aндрей Василевский) vārtos. Lai kā krievi centās sasmelt pašu “izlieto” ūdeni, somi burtiski grauza ledu, sevišķi pēdējās divas minūtes, kad Krievijas valstvienības treneri bija nomainījuši Vasiļevski pret laukuma spēlētāju.

Negribētos ļauni priecāties, taču pēc tās plātības, kas Krievijas izlasi pavadīja visa čempionāta garumā, šāds iznākums šķiet gan pelnīts, gan taisnīgs.

Ceturtdaļfinālu rezultāti: Kanāda 3-2(P) Šveice, Čehija 5-1 Vācija, Krievija 4-3 ASV, Somija 5-4(P) Zviedrija.

Krievija tagad cīnīsies par bronzas medaļām ar Čehiju, kura otrajā pusfināla spālē ar 1-5 piekāpās Kanādai. Bet somi ar kanādiešiem uzspēlēs par čempiona tilulu un zelta medaļām.

1 Komentāri

1. labus
    2019-05-26

- esmu par skaistu hokeju un no šāda viedokļa ir ļoti žēl, ka atkal izpaliek Fināls ar Krievija pret Kanādu; - tomēr milzu plātība tik tiešām grieza ausīs ... bet! — sportistiem ir jābūt pārliecinātiem par savu spēku, bļaustās jau visādi pārējie (žurnālistus ieskaitot), kas blakus parazitē .. ;)